Sparta padla s Litvínovem nejtěsnějším rozdílem, diváci viděli jedinou branku

Po nedělní kanonádě, kdy Sparta porazila Vítkovice vysoko 7:6, se tentokrát diváci museli spokojit s jediným úspěšným zásahem a ještě k tomu do domácí klece. Litvínov se ujal vedení v 16. minutě z hole Písaříka a vedení udržel až do konce utkání. Hokejisté Sparty se tak místo vytouženého posunu na druhé místo (v případě výhry právě nad Litvínovem) propadla na průběžnou pátou příčku extraligové tabulky.

Do utkání vstoupili podstatně aktivněji domácí, ovšem střelecké pokusy domácího Hlinky, Klimka či Cingela úspěšný recept na Francouze nenašly. Hostům trvalo hodně dlouho, než se vůbec podívali do útočného pásma a paradoxně i v první přesilovce hostů tomu nebylo jinak. Do velké šance ve vlastním oslabení se dostal Cingel, jeho finální přihrávka ale adresáta nenašla. Těsně po skončení přesilové hry se hokejisté Litvínova přeci jen zaradovali, když se v nepřehledné situaci před domácí brankou nejlépe zorientoval Písařík a poslal tak černožluté do vedení.

_DSF6493

Začátek druhé třetiny moc pohledný hokej nepřinesl a tak si oko diváka muselo na větší šanci počkat. Ve druhé půli nabrala hra na obrátkách, a to především díky třem přesilovkám domácích. Holešovičtí zavalili Francouze řadou projektilů, ovšem aspirant na nominaci na blížící se Karjala Cup žádné vyrovnání nepřipustil.

Z kraje závěrečného dějství si dlouhou stopku vystavil domácí Hlinka, když si za úder do hlavy hostujícího hráče vysloužil trest 2+10 minut. Přesilová hra hostů netrvala dlouho díky faulu na druhé straně hřiště a tak se hrálo nějakou dobu ve čtyřech na obou stranách. V této herní situaci byl nejvíce vidět Hrbas, ovšem ani ten na výborně chytajícího Francouze nevyzrál. Neúspěšně se o vyrovnání pokoušeli následně také Rolinek s Kumstátem. V závěru utkání se domácí pokoušeli o korekcí výsledku při hře bez brankáře, ovšem Severočeši prokázali obětavost a důraz ve svém obranném pásmu a těsný výsledek si uhlídali.

_DSF6455

HC SPARTA PRAHA – HC VERVA LITVÍNOV 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

branky a nahrávky: 16. Písařík (Piroš, Jurčík)

rozhodčí: Hejduk, Pešina – Bláha, Špůr, vyloučení: 5:4, bez využití, střely na branku: 30:23, diváci: 5 747, hráči utkání: Adam Polášek – Pavel Francouz.

HC Sparta Praha: Novotný – Hrbas, Barinka, Piskáček, Polášek, Ďaloga, Mikuš, Pilař – Kumstát, Pech, Rolinek – Přibyl, Hlinka, Buchtele – Klimek, Cingel, Sabolič – Dvořáček, Volek, Černoch. Trenér: Josef Jandač

HC Verva Litvínov: Francouz – Chaloupka, Kubát, Pavlík, Sklenička, Pavelka, Zeman, Baránek – Majdan, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Ručinský – Šrámek, Piroš, Jurčík – Písařík, Smolka, Gerhát. Trenér: Radim Rulík

Foto: Jan Havlíček, bez korektury

_DSF6515

_DSF6474

_DSF6530