Brno Moto GP: Lorenzo a Pedrosa odpadli, Stoner bral vítězství

Po deštivých trénincích a mokré kvalifikaci se ukázalo nad Brněnským automotodromem slunce, které jakoby osvítilo cestu Caseymu Stonerovi k jeho dalšímu triumfu ve třídě MotoGP a upevnění si prvního místa v průběžném pořadí. Dominantní jízdou se probil až do čela startovního pole a svého stájového kolegu Andreu Doviziosa za sebou nechal o celých 7 sekund.

Úřadující světový šampion Jorge Lorenzo neobvykle zvolil měkké pneumatiky, což mu na začátku dalo určitou výhodu, ale v půli závodu začal mít problémy se stabilitou svého motocyklu a musel značně ubrat.

Smolná série Cala Crutchlowa pokračovala, když se v 16. kole odporoučel k zemi. Štěstí nepřálo ani Karlu Abrahámovi, který se po pádu před domácím publikem musel odporoučet se svěšenou hlavou do boxů.

Stoner se rychle probíjel na první místo a začal svým soupeřům unikat zatímco Lorenzo se musel bránit neustálemu tlaku od Simoncelliho a Doviziosa, než mu pneumatiky vypověděly službu a souboj s těmito jezdci musel vzdát. Pak se strhla bitva mezi Doviziosem a Simoncellim, který se snažil Doviziosa předjet a dokázat tak, že dokáže jezdit na pódium.

Naopak Valentino Rossi se svojí nově upravenou Ducati postupoval neustále dopředu a udržel si konečnou šestou pozici. Bylo poznat, že práce týmu mechaniků Ducati se v tomto případě vyplatila. Alvaro Bautista poté 6 kol před koncem upadl, což pomohlo Nickymu Haydenovi k 7. místu a pro Ducati to byl jeden z nejlepších závodů poslední doby.

Simoncelli nakonec dojel na 3. pozici, když přestal riskovat a Doviziosovi přepustil 2. Místo. Stoner jel neustále na hraně, což se mu 3 kola před cílem skoro vymstilo, když po výjezdu ze zatáčky brzo přidal plyn a měl plné ruce práce udržet svůj motocykl na trati. Stoner si tedy dojel pro svou 29. Výhru v kariéře.

MotoGP výsledky
1. Casey Stoner (Aus) Repsol Honda 43’16.796
2. Andrea Dovizioso (It) Repsol Honda 43’23.328
3. Marco Simoncelli (It) Gresini Honda 43’24.588
4. Jorge Lorenzo (Spn) Yamaha 43’25.309
5. Ben Spies (USA) Yamaha 43’26.982
6. Valentino Rossi (It) Ducati 43’29.428
7. Nicky Hayden (USA) Ducati 43’39.833
8. Colin Edwards (USA) Tech 3 Yamaha 43’40.985
9. Hiroshi Aoyama (Jpn) Gresini Honda 43’41.998
10. Hector Barbera (Spn) Aspar Ducati 43’53.362

posted by Vojtech Janik