Výsledky ankety L21 TROPHY – Jezdec a tým roku 2014

Vítězem prvního ročníku ankety L21 TROPHY se stává Tomáš Enge a tým RTR Projects.

Tak trochu symbolicky proběhlo 21. března vyhlášení výsledků prvního ročníku ankety L21 TROPHY, jejímž vyhlašovatelem je agentura CZO Media, provozovatel webu www.ceskeokruhy.cz.

Stalo se tak Roudnici nad Labem, v prostorách zázemí závodního týmu FormulaStar, který byl v minulosti domovským týmem Lukáše Hanžla, s jehož jménem a číslem je spojen i název celé ankety.

„L21 TROPHY je nová anketa, která si klade za cíl přivést na svět objektivní výsledek v podobě „Jezdce a týmu roku 2014“. Po zkušenostech z předchozích let a ohlasech na jiné obdobné ankety jsme se rozhodli pro trochu jiný systém hlasování. K hlasování jsme nepřizvali fanoušky či novináře, ale přímo ty kterých se to bezprostředně týká, tedy závodní jezdce, kteří se do uplynulé závodní sezóny aktivně zapojili,“ vysvětluje význam a způsob hlasování zástupce agentury CZO Media, pan Josef Hora.

„Jedná se sice o nultý, resp. první ročník, nicméně cílem je najít této anketě své pravidelné místo na scéně českého okruhového sportu. Počítáme s každoročním opakováním, které by mělo probíhat vždy v prvních dvou měsících nového roku. Dlouho jsme přemýšleli jak tuto anketu nazvat a nakonec jsme se rozhodli upustit od předchozího názvu CZO Awards a rozhodli se použít nacionále našeho zesnulého kamaráda Lukáše Hanžla, kterému bychom tímto také chtěli každoročně vzdát náš hold a úctu,“ dodává Hora.

K hlasování v anketě bylo přizváno celkem 55 českých jezdců, kteří se v minulém ročníku aktivně zapojili do závodního dění a to ať již na naší domácí a nebo mezinárodní scéně. Do hlasování se zapojilo celkem 26 jezdů, kteří udělili svým „jezdeckým kolegům“ vždy tři, dva a jeden bod a libovolně měli možnost vybrat také jeden tým, který si dle jejich mínění zaslouží ocenění „Tým roku“.

Na základě výše popsaného hlasovacího systému se stal vítězem prvního ročníku Tomáš Enge, který v uplynulém roce hájil barvy německého týmu Reiter Engineering v seriálech jako Pirelli World Challenge, Blancpain Sprint Series, ADAC GT Masters či Thajský šampionát GT vozů.

Druhé místo obsadil vicemistr evropských superkártů Adam Kout a pomyslný bronz získal Adam Lacko, který v loňské sezóně obsadil čtvrté místo v evropském šampionátu tahačů.

Čtvrté místo obsadil vítěz evropského poháru cestovních vozů Petr Fulín a pětici nejlepších uzavřel Tomáš Pekař, jenž sezónu 2014 uzavřel po velkém boji ziskem titulu vicemistra v pohárovém klání Clio Cup Central Europe.

FRYB2636

Nejlepším týmem jezdci zvolili relativně mladý ambiciózní tým RTR Projects. Tento brněnský tým již třetím rokem startuje v mezinárodní sérii 24H Series by Creventic s vozem BMW M3 GTR. K největším úspěchům tohoto týmu za loňský rok patří zejména vítězství v závodě 12H Mugello, druhé místo ve 12H Zandvoort, třetí místo v závodě 24H Barcelona a čtvrté místo v závodě 24H Dubai.

Tomáš Enge, jezdec týmu Reiter Engineering: „Jsem za tuto cenu moc rád. Je to první anketa, do které byli zapojeni jen čeští jezdci, tedy kolegové se kterými se setkávám nejen v depu, ale i na závodní dráze. Je to pro mne velké ocenění, kterého si velice cením.“

Tomáš Miniberger, šéf týmu RTR Projects: „Jsme mladý tým a o to více nás překvapuje, že se nám podařilo dosáhnout tohoto výsledku. Do budoucna to pro nás představuje velký závazek. Nastoupili jsme cestu vytrvalostního závodění, kde se chceme profilovat jako profesionální závodní tým a rádi bychom na této cestě co nejdéle vydrželi.“

Josef Hora, CZO Media: „Rád bych poděkoval všem jezdcům za jejich vstřícnost a účast, a stejně tak i rodině Lukáše Hanžla za pomoc s realizací celého projektu. Gratuluji všem jezdcům a členům týmů k dosaženým výsledkům. Myslím, že první ročník můžeme hodnotit velmi pozitivně a již nyní se velice těším na sportovní zážitky, které nás v průběhu roku 2015 čekají a o kterých budeme hovořit za rok při vyhlašování druhého ročníku ankety L21 TROPHY.“

Výsledky ankety L21 TROPHY 2014:

Kategorie jezdců:
1. Tomáš Enge 37b
2. Adam Kout 17b
3. Adam Lacko 15b
4. Petr Fulín 13b
5. Tomáš Pekař 10b
6. Michael Vorba 9b
7.-9. Daniel Skalický 8b
7.-9. Michal Vítek 8b
7.-9. Martin Šípek 8b
10. Josef Záruba 5b
11. Tomáš Kostka 5b
12.-15. Christof von Grünigen 4b
12.-15. Tomáš Kwolek 4b
12.-15. Jakub Knoll 4b
12.-15. Tomáš Miniberger 4b
16. Petr Kačírek 3b
17. Tomáš Chabr 2b

Kategorie týmů:

1. RTR Projects 7b
2.-3. Křenek Motorsport 5b
2.-3. Scuderia Praha 5b
4.-5. Buggyra 2b
4.-5. I.S.R. Racing 2b

 

TZ