Naděje naší hokejové reprezentace srážela vlastní nedisciplinovanost

Karjala Cup – Sympatický výkon českých hráčů, kdy dokázali odolat tlaku domácích hokejistů, body tentokrát nepřinesl. Přemíra snahy našich útočníků vyústila ve tři útočné fauly, přičemž domácí využili hned dvě ze tří nabídnutých přesilovek. Za českou reprezentaci se prosadil Smoleňák. Další duel v rámci turnaje Karjala sehrají naši hokejisté v sobotu od 11 hodin se Švédskem.

Do premiéry české reprezentace zapracovali trenéři řadu nováčků, do sestavy se tak zapojili Pláněk, Kempný, Kubalík a Lev. Na druhé straně domácí výběr Finska zapracoval pouze jediného nováčka.

Úvod utkání se našim hokejistům povedl, když dokázali díky vysokému nasazení eliminovat nápor domácích borců. Ve druhé minutě sice prověřil Francouze dobře střílející Juntitila, na druhé straně se do rozdávání střeleckých pozdravů pustili Orsava se Lvem. Následovaly hned dvě přesilové hry ve prospěch Finů. Zatímco v té první výběr trenéra Růžičky ještě statně odolával, ve druhé šanci se již domácí prosadili díky dělovce Jarkka Immonena – 1:0.

Do druhého dějství vstoupili Češi ještě aktivněji, což ve 25. minutě přineslo kýžené ovoce v podobě vyrovnávací branky. Brance předcházela akce, kdy Kubalík vydoloval puk u mantinelu a následně přihrál Smoleňákovi, který se po brilantní kličce popasoval i s domácím brankářem Metsolou – 1:1.

finsko-radost-fin-cze

V polovině utkání přidal další zbytečný faul v útočném pásmu Lev a Finové opět trestali. Prvotní pokus Kousy ještě litvínovský brankář chytil, na další střelu z druhé vlny od Paloly již ale neměl sebemenší nárok 2:1. Následovala šance pro vyrovnání, když výběr trenéra Růžičky získal výhodu muže v poli po faulu Marttinena. V početní výhodě náš tým nic nevymyslel, naopak se krátce před koncem druhé třetiny poroučel na trestnou lavici Kempný.

Úvod třetí část Češi ve čtyřech přečkali bez úhony. Následovala řada slibných šancí našeho týmu. Postupně se o vyrovnání pokoušeli Vitásek a Lev. Krátce poté byl ve slibné šanci také Pohl, ovšem domácí brankář Metsola byl proti. V závěrečné hře bez brankáře už Češi nic nevymysleli a tak padli v prvním utkání letošní reprezentační sezóny s domácím Finskem těsně 2:1.

FINSKO – ČESKÁ REPUBLIKA 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

branky a nahrávky: 17. Immonen (Pesonen, Koistinen), 32. Palola (Filppula, Kousa) – 25. Smoleňák (Kubalík)

rozhodčí: Björk, Öhlund (oba Švédsko) – Pesonen, Suominen (oba Finsko), vyloučení: 2:5, využití: 2:0, střely na branku: 23:29, diváci: 7026

Finsko: Metsola – Ohtamaa, Marttinen, Kousa, Mäntylä, V. Lajunen, Näkyvä, Hietanen, Koistinen – Tuppurainen, Kemppainen, Junttila – Palola, Filppula, Osala – Kiiskinen, Hytönen, Hartikainen – Janne Pesonen, Immonen, Pihlström. Trenér: Kari Jalonen

Česká republika: Francouz – Zámorský, Krejčík, Roth, Vitásek, Mozík, Jank, Pláněk, Kempný – Pohl, Roman, Svačina – Radil, T. Zohorna, Orsava – Kubalík, Birner, Smoleňák – Valský, Filippi, Lev. Trenér: Vladimír Růžička