Čeští ragbisté do 20 let vyhráli evropský šampionát

Českým ragbistům do dvaceti let se i přes dramatický finálový zápas podařilo na mistrovství Evropy zvítězit. Stříbro si odvezli domů Švýcaři a bronz Ukrajinci. Pořadatelem letošního mistrovství Evropy byla opět Česká rugbyová unie.

Ve dnech 22. srpna až 1. září 2014 proběhlo na ragbyových hřištích v Brně a Vyškově Mistroství Evropy hráčů do dvaceti let v klasickém patnáctičlenném ragby. Cílem našich hráčů bylo vylepšit loňský výkon, kdy skončili druzí, a získat tak titul nejvyšší. Po velmi napínavém finále, kdy ještě po prvním poločase čeští hráči se svým soupeřem prohrávali, se jim podařilo zvítězit, a to 25:21. O prvenství českého týmu se ve finálovém zápase nejvíce díky skórování zasloužili hráči: Kohout, Varga, Brtníček a Školař.

Stříbrné medaile si z evropského šampionátu odvezli Švýcaři, bronz uhájil tým Ukrajinců, když těsně porazil Lucemburce 10:9. Celkově se mistrovství zúčastnilo osm evropským týmů.

Sestava ČR

1 Aberle, 2 Kocháň, 3 Schweitzer A. – 4 Holba, 5 Schweitzer O. – 6 Brtníček, 7 Doupovec, 8 Charvát – 9 Školař, 10 Pantůček – 11 Varga, 12 Jaroš, 13 Kohout, 14 Šafránek – 15 Pytela

Lavička: Palm, Selešovský, Luka, Smiřický, Tvrdý, Děd, Šimák, Máca

Realizační tým: Thomas Putra (hlavní trenér), Dan Beneš (asistent trenéra), Pavel Chaloupka (vedoucí týmu), Martina Chytilová (fyzio)

Výsledky

finále: Česká republika – Švýcarsko 25:21

o 3. místo: Ukrajina – Lucembursko 10:9

o 5. místo: Moldavsko – Lotyšsko 50:3

o 7. místo:Maďarsko – Barbarians 52:7

Celkové pořadí ME U20 2014

  1. Česká republika
  2. Švýcarsko
  3. Ukrajina
  4. Lucembursko
  5. Moldavsko
  6. Lotyšsko
  7. Maďarsko
  8. Barbarians Rugby Europe

TZ