Čím později napadne sníh, tím je lyžování krásnější!

Po váhavém začátku zimy v prosinci není hlad po sněhu ještě zdaleka utišen. V Alpách začalo pořádně sněžit, konečně se dá na sjezdovkách prohánět na pravém nefalšovaném sněhu a ne jen na tom tupém technickém. Lze plánovat delší lyžařské túry, protože dny se prodlužují. Jarní sluníčko a atraktivní paušální nabídky pozdní zimy lákají k lyžařským pobytům.

Foto: Allegria Spa Resort

Daleko od hlučících davů

Nahoru, až na vrchol! A pak dolů v nádherném prašanu, nedotčenou krajinou. Máte už dost sjezdovek a velkých komfortních, byť stále stejných lyžařských středisek? Proč tedy nezkusit opustit civilizační vymoženosti a vydat se do zasněžených horských končin, kam už nevedou stopy a kde budete odkázáni jen sami na sebe a své kolegy. Právě v tom tkví největší kouzlo skialpinismu.

Severně od rakouského alpského údolí Zillertal čeká na své objevitele hned vedle Achensee alpský klenot: není tak známý, ani příliš velký, ale o to kouzelnější – dokonalé sjezdy a mírné výstupy na Rofanu jsou zárukou úžasných lyžařských túr.

Také Horní Rakousko nabízí široké spektrum možností pro túry na lyžích. Mrtvé pohoří (Totes Gebirge) patří ke klasickým cílům českých skialpinistů. Zde je nejoblíbenější oblast v okolí Hinterstoderu, lákavý je hlavně vrchol Großer Priel.

Dopřát si pohodlí wellness hotelu

Po náročné lyžařské túře se každý rád ponoří do bublající teplé vířivky nebo uvolní zmožené svaly v sauně. Wellness areály v hotelech sdružení Best Wellness Hotels Austria jsou zárukou skvělého odpočinku a pohody.

Dilly Resort

Rodinný Hotel Dilly se nachází v malebném údolí Windischgarstental, nedaleko Lince a Salcburku, obklopen majestátními vrcholky Mrtvého pohoří. Zde lze sladit skialpinismus i s rodinnou dovolenou, protože tu mají prvotřídní dětský klub, kde se o děti po celý den starají profesionální pedagogové. Zatímco rodiče vyrážejí na túry, děti lyžují na hotelém svahu nebo sjezdovkách v Hinterstoderu nebo na Wurzeralm. Večer se mohou vyřádit společně ve špičkovém wellness areálu.

www.bestwellnesshotels.cz/dilly

Wellness Residenz Alpenrose

Tyrolská Wellness Residenz Alpenrose se nachází na břehu idylického jezera Achensee mezi grandiózními kulisami pohoří Karwendel a Rofan. Hosty v hotelu čekají jedinečné wellness zážitky. Celý lázeňský areál má rozlohu 5.000 metrů a můžete tu vyzkoušet snad všechny druhy masáží a terapií, které existují. Evropské, asijské, havajské. Kromě toho tu mají 3 druhy saun, klasickou srubovou finskou, limbovou z tradiční místní borovice, nebo kamennou, která je kombinací finské a parnílázně.

www.bestwellnesshotels.cz/alpenrose

více na: www.bestwellnesshotels.cz

TZ