Co se starým rámem? Vyrobte si nástěnku

Nástěnka se hodí vždycky. Ať už do dětského pokoje, předsíně nebo třeba do pracovny. Nástěnek se prodává mraky, ale všechny mi přišly zbytečně obyčejné a ani jedna se nehodila do mé pracovny. Nakonec jsem si jí vyrobila přesně podle svých představ. Čas strávený prací minimální, cena zanedbatelná, ale radost obrovská.

potřebujeme
Potřebujeme:

starý rám, balakryl
polyesterovou desku
látku, stužku, pár knoflíků
obyčejné špendlíky
nůžky, nůž, jehlu, nit, oboustrannou lepicí pásku

Pokud vám nevyhovuje barva rámu, očistěte ho a natřete pomocí balakrylu. Nechte pořádně zaschnout.

Nejprve si podle rámu uřízneme z polyesteru desku, která bude o cca 3mm menší, než potřebujeme.

Pokud k výrobě použijete stropní kazetu (tak jako já), uřízněte desky dvě (spodní o 1cm menší) a slepte je pomocí oboustranné lepicí pásky.

Látku pomocí špendlíku připevněte na desku. Pokud chcete mít nástěnku „baculatou“, podložte látku vatelínem. Látku hodně šponujte a špendlík zapichujte na plocho, tak aby později nepřekáželi. V případě slepený desek, špendlíky zapíchněte z boku spodní desky.

ořes, látka, potahNa řadu přichází stuha. Pokud máte vzor jako já, chytněte se vzoru, aby rozestupy mezi stuhami byly pravidelné. Jestliže vzor nemáte, natáhněte první stužku a poté pomocí pravítka odměřte. Nebo klidně můžete stuhu natáhnout cik-cak.

Nakonec do míst, kde se stuhy kříží, našijte knoflík. Použijte velkou jehlu a přišijte přes polyester. Desku s látkou přilepte pomocí oboustranné lepicí pásky na záda rámu a už jen upevněte.

Pro Skok+ napsal externí dopisovatel: Markéta Švaříčková