Poslední zápas roku

Česká fotbalová reprezentace se sešla před posledním letošním zápasem ve smíchovském NH Hotelu. Na sraz dorazila i čtveřice náhradníků: Filip Novák, Martin Pospíšil, Aleš Hruška a Milan Petržela, kteří byli donominováni za zraněného plzeňského fotbalistu Davida Limberského a sparťana Váchu. Oba dva hráči patřili do základní sestavy. Trenér Vrba tak musí řešit, kým je nahradí. Naskýtá se možnost místo Limberského na kraj obrany posunout Michala Kadlece, který sice ve Fenerbahce hraje stopera, ale post levého beka hrával dříve. Náhrada za defenzivního záložníka Váchu bude složitější. Mohl by ho nahradit mladík Hořava, nebo sázka na jistotu v podobě velezkušeného Plašila.

Zápas proti Islandu bude pro trenéra Vrbu o to pikantnější, že se bude hrát na stadionu v Plzni, kde dříve trénoval. Fanoušci ho určitě poženou zvlášť, když vyhrál sázku s pivovarem Gambrinus za perfektně zvládnutý dvojzápas proti Turecku a Kazachstánu. Každý dospělý fanoušek na stadionu po skončení zápasu při předložení vstupenky dostane plechovku piva. Všichni pevně věříme, že to budou piva na oslavu vítězství.

Island vede skupinu A s 9 body o skóre před námi. Respekt vzbuzuje, že ještě neinkasovalo ani gól. Na domácím stadionu porazili dokonce Holandsko 2-0. Ve středu sehrál Island přátelský zápas s Belgií, ve kterém prohrál 3-1.

                                                                                                                                                                     Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Mužstvo Z V R P S B
1. Island 3 3 0 0 8:0 9
2. Česko 3 3 0 0 8:4 9
3. Nizozemsko 3 1 0 2 4:5 3
4. Lotyšsko 3 0 2 1 1:4 2
5. Kazachstán 3 0 1 2 3:7 1
6. Turecko 3 0 1 2 2:6 1