Ďáblové přestříleli letce z Philadelphie 6:4, kanadské body posbíralo všech 5 Čechů na ledě

PRÁVĚ SKONČILO: Jako na houpačce si museli připadat všichni aktéři dnešního střetnutí mezi domácím celkem Philadelphia Flyers a hosty z New Jersey Devils. Zatímco domácí měli v nohách již včerejší utkání (pozn. prohra 1:2 s Bostonem Bruins), pro ďábly z New Jersey se jednalo o první utkání v letošním ročníku NHL. Hosté si během prvních 25 minut dokázali vytvořit tříbrankový náskok, ovšem ten splaskl jako bublina během posledních pěti minut druhého dějství. Ve třetí třetině prokázali větší psychickou odolnost ďáblové, kteří tak vstoupili do letošního ročníku vítězně.

Dvojnásobný střelecký tlak domácí nezužitkovali      

Ve 12. minutě otevřel střelecký účet zápasu Michael Ryder, když se prosadil nenápadnou střelou z mezikruží těsně nad Masonovu lapačku. Domácí Flyers vyslali na výborně chytajícího Schneidera v první části hned dvojnásobnou porci projektilů, ovšem žádný z nich si cestu za brankovou čáru nenašel.

Druhá třetina jako na horské dráze

Druhá třetina nabídla velmi aktivní a produktivní hokej. K vidění bylo celkem 28 střeleckých pokusů, 3 přesilové hry a celkem 6 branek. Nejprve přidal druhou branku v utkání za Masonova záda  Adam Henrique, psala se 22. minuta. O necelé čtyři minuty později zavlekl kotouč do útočného pásma Jágr, jehož vystřelený projektil tečoval těsně před domácím brankářem Cammalleri (druhou přihrávku si připsal Židlický) a hosté vedli již o tři branky.

Když už se zdálo, že se bude jednat o „one team show“, povedlo se domácím v přesilové hře snížit zásluhou kapitána Girouxe, jemuž asistoval Voráček. O tři a půl minuty později, v čase 39:03 snížil na rozdíl jediné branky Simmonds. Vrchol domácí euforie ovšem přišel ještě záhy. V čase 39:55 byl vyloučen hostující Clowe, domácí rozestavěli úspěšně své hráče na buly a 0,6 vteřiny před koncem opět Simmonds vsítil vyrovnávací branku.

Infarktová jízda pokračuje

Jako živou vodou polití vlétli ďáblové do třetí třetiny a hned ve 45. minutě vsítili branku po parádní kombinaci na jeden dotek, na jejímž konci stál Eliáš (asistoval Židlický). Ovšem pouhých 15 vteřin stačilo domácím k dalšímu vyrovnání, když se z protiútoku prosadil Lecavalier a psychologické drama pokračovalo. Následovala přesilová hra ve prospěch hostů, ovšem ti měli co dělat se vůbec usadit v útočném pásmu. Paradoxně po vypršení této přesilové hry strhl vedení v čase 57:03 na stranu New Jersey Zubrus. V polovině závěrečné třetiny hrála domácí Philadelphie přesilovou hru, ovšem brankář ďáblů Schneider další branku nepřipustil. V posledních minutách tlak domácích sílil. Ve snaze o vyrovnání se domácí uchýlili ke hře bez brankáře, což potrestali hosté zásluhou Jágra s Cammallerim. Jágr nejprve vybojoval puk ve středním pásmu a pak předložil druhou gólovou přihrávku svému křídelníkovi Cammallerimu – tato útočná řada v tomto utkání tu správnou chemii rozhodně našla!

Bodový zisk českých zástupců v tomto utkání:

Jaromír Jágr (NJD) – 2 body za dvě přihrávky
Marek Židlický (NJD) – 2 body za dvě přihrávky
Patrik Eliáš (NJD) – 1 bod za vstřelenou branku
Martin Havlát (NJD) – 1 bod za přihrávku
Jakub Voráček (PHI) – 1 bod za přihrávku

foto zdroj: msg.com