Vstupenky na MSLH IIHF 2015 nelze přeprodávat

Organizační výbor Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 zaznamenal nabídku vstupenek na šampionát, které se objevily na „černém trhu“, zejména na inzertních internetových burzách a serverech a důrazně apeluje na fanoušky, aby tyto vstupenky nekupovali.

„Nákup vstupenek mimo oficiální prodejní místa je hodně rizikový. V případě takto zakoupených vstupenek negarantuje organizační výbor fanouškům vstup do arén,“ řekla Markéta Štěrbová, generální sekretářka OV MSLH IIHF 2015.

Organizační výbor upozorňuje fanoušky, že pravost vstupenek lze ověřit prostřednictvím ochranných prvků – jejich specifikaci však vzhledem k ochraně originálních vstupenek zveřejňovat nebude.

„Vzniklou situaci monitorujeme a upozorňujeme fanoušky, že každá vstupenka je identifikovatelná, a také existuje možnost ji zablokovat,“ řekla Veronika Fáberová, bezpečnostní ředitelka OV MSLH IIHF 2015.

„V extrémním případě jsme připraveni tuto možnost využít,“ dodala Štěrbová. Netajila zklamání zejména z nabídky vstupenek v hodnotě 190 Kč (Praha – 3. května: Rakousko – Švédsko, 12. května: Kanada – Rakousko, Ostrava: 8. května Slovinsko – Norsko, USA – Dánsko). Vstupenky na tyto zápasy totiž ještě nejsou kompletně rezervovány a část z nich zůstává v prodeji.  „V rámci stanovení cenové politiky šampionátu jsme se snažili zpřístupnit mistrovství všem, na vybraná utkání jsme zvolili opravdu ´lidovou cenu´. O to větší je naše zklamání, že se někteří ´takzvaní fanoušci´ snaží tyto vstupenky prodat za několikanásobně vyšší sumy. To je pro nás hodně smutné zjištění.“

V první den prodeje vstupenek na MSLH IIHF 2015 (úterý 4. listopadu) byl největší zájem o vstupenky na balíčky utkání, které obsahují utkání české reprezentace. Zarezervovány byly po pěti hodinách. Fanoušky, kteří v první vlně prodeje vstupenek nebyli úspěšní a vstupenky nezískali, vyzval organizační výbor šampionátu k trpělivosti.

V další fázi se ještě mohou dostat do prodeje vstupenky z aktuálních rezervací, které nebudou uhrazeny ve stanoveném časovém limitu (dle typu nákupu). V druhé vlně prodeje vstupenek, která začne v únoru, je navíc reálné uvolnění vstupenek z blokací pro IIHF, marketingovou společnost Infront a jejich partnery a dalších technických blokací.

„Zároveň bychom chtěli fanouškům připomenout, že k dispozici je stále ještě několik desítek tisíc vstupenek na atraktivní zápasy, které šampionát v příštím roce nabízí,“ dodala Markéta Štěrbová.

Na vysvětlení

Nákupem vstupenky kupující souhlasí s podmínkami pořadatele akce, které jsou speficikovány

–       na zadní straně originální vstupenky, zakoupené v pokladně a přes internet

v bodu 5) se píše

Vstupenka platí jen pro uvedený den, hodinu, akci, místo konání a místo k tomu určené a opravňuje k jednomu vstupu, pokud Pořadatel akce neurčí jinak. Vstupenku nelze dále přeprodávat. Vstupenka je cenina, její padělání a pozměňování je trestné. Padělaná nebo pozměněná vstupenka je neplatná. Držitel vstupenky ji nesmí využívat pro reklamní účely (např. pořádání soutěží a spotřebitelských loterií).

–       na vstupence, vytištěné z terminálu společnosti Sazka  je uvedena poznámka, že kupující souhlasí s Návštěvním řádem arény.

TZ