Festival Spectaculare pokračuje hudebními filmy v Biu Oko a interaktivním koncertem pro děti s Clarinet Factory

Festival Spectaculare po vyprodaném zahájení na Nové scéně Národního divadla pokračuje 22. a 26. ledna v Biu Oko projekcemi hudebních filmů a 25. ledna v Paláci Akropolis interaktivním koncertem pro děti (a rodiče) s Clarinet Factory a perkusionistou Alanem Vitoušem.

Snímky v Biu Oko nabídnou na plátně vizuální i hudební zážitek z vystoupení známých kapel: 22. ledna18 hodin koncert norské kapely Supersilent, ve 20.30 dokumentární film od kultovního japonského režiséra Ishiiho o japonské tour německé undergroundové kapely Einstürzende Neubauten z roku 1985 nazvaný Poloviční člověk a ve 22 hodin film Čas Země – snová cesta pouští, audiovizuální odyseu do světa Steva Roache, specialisty na atmosférické hudební plochy. 26. ledna v 18 hodin návštěvníci uvidí unikátní dokument Směrem do nitra, který sleduje slavnou australskou dvojici Dead Can Dance na jejich americkém vystoupení v Santa Monice, kde koncertní záběry střídají rozhovory odhalující pozadí tvorby. Filmový program završí ve 20.30 projekce snímku Inni, vizuálně vytříbeného záznamu koncertu islandské kapely Sigur Rós.

Clarinet_Factory_koncert_deti

Na interaktivní hudební program, zábavu i poučení zve všechny děti i jejich rodiče v sobotu 25. ledna od 12 hodin do Paláce Akropolis známé kvarteto Clarinet Factory a perkusionista Alan Vitouš. Malí i velcí se mohou těšit na koncert s projekcemi, kde se budou moci děti aktivně zapojit, který jim poodhalí nové pohledy na hudbu a probudí v nich přirozenou tvůrčí schopnost. Interaktivní program je určen pro děti od 6 let věku, mohou přijít jak rodiče s dětmi, tak školní výpravy. Na děti čeká nejen živý hudební program, ale také kreslení a malování tematických obrázků, které se budou následně animovat rovnou na plátno. Co si děti z koncertu odnesou? Clarinet Factory vzkazují: „Dobrou náladu, radost z hudby a nevšední interaktivní zážitek!

Vstupenky do Bia Oko: cena: 110 Kč za projekci nebo 500 Kč za všech 5 projekcí. Rezervovat vstupenky je možné online na www.biooko.net, telefonicky každý všední den Po–Pá 10–17 h na čísle +420 608 33 00 88 nebo v pokladně, která je otevřena denně 17–21 h či vždy půl hodiny před představením. Bio OKO: Františka Křížka 15, Praha 7.

Vstupenky interaktivní koncert Clarinet Factory pro děti: cena: 150 Kč, 100 Kč – sleva děti do 15 let, senioři, studenti, ZTP, ZTP/P, předprodej v kavárně Paláce Akropolis.

 

FS_bio_Oko_Sigur_RosPrvní ročník Festivalu Spectaculare propojuje elektronickou a experimentální hudbu, tanec, pohybové divadlo s multimédii, projekcemi nebo vizuálním uměním. Probíhá do 31. ledna kromě Nové scény Národního divadla také v Paláci Akropolis, Centru současného umění DOX a ve Studiu Hrdinů – Veletržním paláci. Představí přední jména současné hudební scény, jako například Jon Hopkins, který spolupracoval s Coldplay či Brianem Enem, dále Nils Frahm, Fennesz, Hauschka, bvdub, Frederic Robinson či Samuli Kosminen. Koncerty doplní přední VJové jako Jon Wozencroft, Anders Weberg nebo od nás Dan Gregor a Dušan Urbanec. Festival také připravuje speciální uvedení nového představení Faith předního českého souboru fyzického divadla Tantehorse s živou hudbou německého dark-jazzového kvarteta Bohren & Der Club of Gore.

Festival Spectaculare pořádá Art Frame Palác Akropolis a navazuje jím na úspěšnou koncertní sérii Music Infinity.

Více informací: www.spectaculare.cz a www.facebook.com/festivalspectaculare

FS_bio_Oko_Dead_Can_Dance

FESTIVAL SPECTACULARE

20. – 31. ledna 2014, Praha

Pořádá: Art Frame Palác Akropolis

Za podpory: Hlavní město Praha, Zastoupení Valonsko-Brusel

Partneři: Philips, Trashmade, Nová scéna Národního divadla, Centrum současného umění DOX, Studio Hrdinů – Veletržní palác, Bio OKO, AVE Hotels, Video AD, Auto Palace Spořilov, RentPoint

Mediální partneři: Radio 1, Český rozhlas 3 – Vltava, Full Moon, Expats.cz, Prague.tv, Metropolis