Moulin Rouge

Redaktoři Skok+ měli jedinečnou možnost navštívit světoznámý pařížský kabaret Moulin Rouge, který se proslavil především francouzským kankánem. V show vystupují nejkrásnější dívky z celého světa a v minulosti se zde představilo také několik mezinárodních hvězd jako jsou Ella Fitzgerald, Liza Minnelli, Frank Sinatra, Elton John a další. V současné době se koná show pod názvem „Féerie“, ve které má zastoupení rovněž Česká Republika a to díky žonglérovi Mario Berouskovi. Za uplnynulých 122 let navštívilo kabaret miliony diváků.

Představení ročně shlédne přibližně 600 000 diváků. Kapacita sálu je 800 lidí na  představení, která se konají 2x za noc, 365 dní v roce. Návštěvníci mohou obdivovat 80 tanečnic (60 Doriss Girls a 20 Doriss Dancers), které jsou původem ze 14 zemí světa. Počáteční náklady na show, včetně nádherných kostýmů činily úctyhodných 8 milionů euro. Během představení mohou diváci spatřit na 1 000 kostýmů z peří, napodobenin drahokamů a flitrů, dále 800 párů bot, akvárium se 40 tunami vody a plovoucími krajtami a 6 koňí. Ročně se během show vypije 240 000 lahví šampaňského a o chod podniku se stará 350 zaměstnanců.

Představení začínají každý den od 19:00 a 23:00. Vstupné se pohybuje od 95 do 200 EUR na osobu. Nejnižší cenová kategorie zahrnuje pouze vstupné. Ostatní cenové relace obsahují navíc od ½ lahve šampaňského až po několika chodové menu.

Redaktoři Skok+ mohou návštěvu Moulin Rouge vřele doporučit.

Pro Skok+ Václav Fiala