Kafka Band se chystá na koncert v Divadle Archa!

2. 6. tam představí kromě alba Das Schloss také tři nové písně a klip!

Praha, 23. 5. 2014 Unikátní, podmanivé, silně atmosférické – to jsou jen některé z přívlastků, které si vysloužilo v únoru vydané albumDas Schloss / Zámek formace Kafka Band, v níž se sešli Jaroslav Rudiš, Jaromír 99, Dušan Neuwerth, a.m. almela, Jiří Hradil, Zdeněk Jurčík a Tomáš Neuwerth. Album, které vzniklo coby svébytný soundtrack ke komiksové adaptaci Kafkova románu Zámek od Jaromíra 99 a amerického scénaristy Davida Z. Mairowitze, nyní kapela představí naživo a slavnostně pokřtí v rodném městě Franze Kafky. Stane se tak symbolicky den před výročím 90 let spisovatelova úmrtí, v pondělí 2. června v Divadle Archa.

Na koncertě, jehož atmosféru budou dotvářet působivé černobílé ilustrace Jaromíra 99 ze zmiňovaného komiksu Zámek, kapela slibuje zahrát nejen album Das Schloss. Návštěvníci v premiéře uslyší  také tři zbrusu nové písně, jež vznikly na motivy Kafkových povídek Proměna, Stromy a Děti na silnici.

Dalším lákadlem večera pak bude premiéra nového klipu ke skladbě Grab / Hrob, které aktuálně patří šestá příčka v hitparádě Radia 1 Velká sedma. Na krátkou ukázku z klipu, která je zároveň pozvánkou na koncert, se můžete podívat zde: http://y2u.be/0PlOY7Z7-6w. Autorem klipu je Noro Držiak, který se jako hlavní animátor podílel na filmu Alois Nebel podle stejnojmenného komiksu Jaromíra 99 a Jaroslava Rudiše.

ab1af25c

Jak z výše uvedeného vyplývá, nečekejte koncert jako kterýkoliv jiný! Místo toho se těšte na specifické, atmosférické, konceptuální představení, jehož je hudba nedílnou, nikoliv však jedinou součástí. Více o Kafka Band, albu Das Schloss a vystoupení v Divadle Archa, které bude jednou z mála příležitostí vidět živě v ČR převážně v zahraničí koncertující kapelu, se můžete dočíst v přiloženém GENERIC INTERVIEW, které je volně k užití.

Koncert zaříná ve 20:00, jako support vystoupí Lesní zvěř. A po koncertě zahraje ještě Tee Jay Ivo. Vstupenky za 290,- Kč zakoupíte na obvyklých místech.

TZ