Finále Západní konference odehraje Lev Praha v O2 aréně

HC LEV Praha odehraje všechna utkání finále Západní konference proti Lokomotivu Jaroslavl v O2 areně. Dohodl se na tom se společností Bestsport. Zápasy se hrají 2. dubna a 4. dubna, O2 arena bude případně hostit i 5. zápas finále 10. dubna a 7. zápas 14. dubna. Vstupenky na zápasy budou v prodeji v předprodejích Sazka Ticket a na www.sazkaticket.cz v průběhu pondělí. V Tipsport areně se Lev termínově křížil se zápasy Sparty s Brnem v semifinále extraligy, kolize hrozila v 1., 5. a 7. utkání. Řešením je přesun celé série do O2 areny, kde již jediný český tým v KHL odehrál v minulosti pět utkání.

„V průběhu série s Doněckem jsme začali připravovat varianty pro případ, že by v případě postupu nastala kolize se zápasy Sparty. Existovalo několik variant, jednou z nich byl i termínový posun zápasů semifinálové série mezi Spartou a Brnem. Oběma týmům bych chtěl za jejich ochotu a vstřícnost poděkovat. Nakonec této varianty nebylo třeba. Jsme rádi, že se nám povedlo dohodnout se zástupci společnosti Bestsport a zápasy tak uvidí O2 arena. Toto řešení je komfortní pro všechny strany, Praha se tak může těšit na svátek hokeje, kterým finále konference KHL beze sporu je,“ přiblížil vyjednávání PR ředitel HC LEV Jan Rachota.

Lev Praha není v O2 areně nováčkem, představil se tu již při své první sezóně v KHL. V probíhajícím ročníku to pak bylo jediné utkání, v dramatické bitvě tu v říjnu prohrál před 8042 diváky s CSKA Moskva 2:1. „Vítáme rozšíření programové nabídky o atraktivní akci, kterou finále konference KHL bezesporu je. Věříme, že si diváci zápasy série nenechají ujít,“ dodal předseda představenstva O2 areny Richard Benýšek a připomněl, že O2 arena je stále místem rekordu v návštěvnosti KHL v jednom zápase. Zápas Lva proti Dynamu Moskva zde 9. října 2012 sledovalo 16 317 diváků.