Arsenal si body s Manchesterem City rozdělil

S Tomášem Rosickým v základní sestavě přivítal domácí Arsenal hráče Manchesteru City. Pokud londýnští hráči chtěli ještě pomýšlet o titulu, museli bezpodmínečně hosty porazit. Před tímto zápasem totiž Arsenal ztrácel na City tři body, ti navíc mají odehráno o dva zápasy méně.

A právě Rosický byl u první větší šance domácích. Ve 12. minutě si narazil balón s Cazorlou, vřítil se do šestnáctky a po lehkém kontaktu se Zabaletou se domáhal penalty. Bohužel píšťalka rozhodčího zůstala němá.

Udeřilo ale na druhé straně. O pár minut později ztratil jednoduchý míč na půlce Podolski, rychlý protiútok potáhl Silva, uvolnil na levé straně Džeka, ten tvrdou ránou napálil míč do levé tyče, míč se odrazil šťastně zpátky k Silvovi a ten pohotově otevřel skóre. 0:1

Ve 21. minutě chtěl Podolski napravit své předešlé zaváhání, poslal měkoučký centr za obranu hostů a Flamini ve skluzu poslal míč za záda Harta. Radost domácích ale překazil lajnový rozhodčí, který signalizoval ofsajd. Kromě několika žlutých karet a ostrých zákroků diváci v první půli nic dalšího neviděli.

Aby vlastních gólů z posledních zápasů nebylo pro Arsenal málo, mohl Mertesacker začátkem druhé půle vsítit gól, svou bránu naštěstí pro Arsenal jen těsně minul. Z následného rohu hosté nic nevytěžili, to spíše domácí. Z protiútoku se dostal míč na levou stranu k Podolskimu, ten poslal přízemní centr do vápna, kde našel volného Flaminiho a ten vyrovnal. 1:1

Podolski navíc mohl strhnout vedení na svou stranu v 55. minutě, když se ocitl sám před Hartem, hostujícího brankáře však neprostřelil.

Větší šance si obě mužstva do konce zápasu nevytvořila, a proto se rozešli hráči smírně.