Foo Fighters v Praze

Po 17 letech jsme se konečně dočkali, že se k nám vrátili slavní Foo Fighters. Velmi výstižně tuto situaci stručně komentoval frontman kapely Dave Grohl, jenž úvodní slovo zakončil upřímným „sorry“, ale také tím, že poznamenal, že v roce 1995 měli jako kapela 12 písniček a dnes je to více než 112, takže nás čeká zatraceně dlouhá show. A měl pravdu.

Koncert hodnotím ze svého pohledu a to z pohledu ne úplného znalce Foo Fighters. Upřímně, nebudu Vám nic nalhávat. Než jsem šel na koncert, tak má znalost repertoáru Foo Fighters čítala celé 3 písničky. Pro mě jako ne zarytého fanouška byl koncert rozdělen do tří částí, kdy si myslím, že třetí část mohla přijít jako první. Ale nebudu předjímat. Začátek se nesl v příjemném tónu, řekl bych až rodinné atmosféře. Střídaly se známé songy s těmi úplně novými z posledního alba Wasting Light. Druhá půle koncertu se nesla spíše pro velké fanoušky Foo Fighters a mně osobně úplně nezaujala. Celá hlavní část koncertu měla plné 2hodiny a několikrát jsem se přistihl, že toho bylo docela dost. Ale litoval bych, přišel bych o to nejlepší

Po klasickém poděkování publiku a „ukončení“ koncertu se Foo Fighters vrátili na podium a předvedli to nejlepší. Samotný přídavek trval přibližně 30minut a za mě, kdyby odstřihli druhou půli hlavního koncertu a místo ní dali přídavek, nebál bych se koncert hodnotit 90% ze 100%.

V hlavní vlně bylo odehráno 19 písní a Foo Fighters přesvědčili, že to s hudbou umí a nebojí se bořit zažitá klišé a snaží se pro posluchače připravit to nejlepší. Koncert byl i vtipně doplněn malými detaily, jako hrajícími si dětmi interpretů na podiu, pivem zdarma pro lidi v prvních řadách či vtipnými hláškami frontmena.

Nedílnou součásti vystoupení je i předkapela, v tomto případě to byl Bob Mould. Jeden ze skutečných žijících legend nezávislého tvrdého rocku. Rocku tak jak má být J

Ale z roku 2012 v Praze mám čím dál větší radost počínaje Metallicou, Bruce Springsteenem, Stingem, Pearl Jam a konče Foo Fighters. A nyní nás čekají „Redhoti“. Ano naši čtenáři i z nich Vám přineseme exklusivní reportáž.

A za mě co bych nejvíce vytknul? Nejprve délka koncertu, která mi přišla už moc dlouhá a občas se ztrácela dynamičnost celého vystoupení. S podiem do 1/3 O2 Arény neuměla kapela moc pracovat a držela se v pozadí. V tomto bych dal příklad z Metallici, která dokázala využít každý metr podia. A na konec? Vyhoďte ten hnusný předražený Staropramen a dejte prosím do O2 arény nějaké pořádné pivo za rozumně peníze, protože tohle se opravdu nedá J.

Hodnocení koncertu 70%

[embpicasa id=”5779023181496960337″]