Tuning extrém show Příbram

O tomto víkendu se konal na letišti v Dlouhé Lhotě u Příbrami tuningový sraz. Patnáctý ročník Tuning extreme show. Tuto příležitost si redaktoři skok+ nemohli nechat ujít a vyrazili zhodnotit povedenost a originalitu aut. Program byl vskutku bohatý a i auty nepoznamenaný divák se musel bavit. Hlavní lákadlem byly volné i měřené sprinty na ¼ míle, kde se ukázalo kdo jak na tom je. Ne vždy nejnižší posez a největší spojler vyhrál. Dále bylo na programu dB-drag a EASCA (soutěž v co nejlepším a nejhlasitějším ozvučení automobilu), soutěž noční tuning, gumování, soutěž o Nejpočetnější Klub o poháry, Miss Tuning.
Pro víteze jednotlivých kategorii byly připraveny poháry, poukázky na školu smyku od firmy MaxCars Plus a adrenalinové zážitky v podobě jízdy ve Ferrari F430, jízda na offroad trati s Hummer H2. Během cele akce „zpříjemňovali“ atmosféru přistávající letadla, kterým bylo zabráno kus přistávací plochy. Ke konci akce jsem si říkal, že se snad baví hrou kdo níž.
V soutěži show & shine soutěžící najedou do vymezeného prostoru, kde za doprovodu moderátora představí své auto a veškeré úpravy co na něm provedli. Odborná porota hodnotí lakování, kola a podvozek, interiér, celkový dojem, vzhled a úpravy motoru. Tato disciplína se těšila velké účasti publika dle mého názoru je ,ale víc přilákali dvě spoře oděné hostesky, které se ochotně a s úsměvem u každého auta nechali vyfotit.
Po slavnostním vyhlášení výsledků následovalo odlehčení v podobě erotické myčky. Co se dělo asi nemusím úplně popisovat. Jen dodám, že slečna myla asi auto poprvé, protože černé Porche zůstalo celé suché na rozdíl od ní.
Tuningem v Příbrami byla zakončena základní část AZ pneu Tuning Cupu. Velké finále se uskuteční 1-2.září 2012 v PVA Letňany. Očekává se velká účast tak doražte stejně jako redaktoři skok+.

Přehled vítězů jednotlivých kategorii:
AUDI & BMW & Mercedes Scene: BMW E36 Cabrio, Víťa Jirásek
VW & SEAT Oldies Scene: VW Golf I Cabrio, Martin Koblížek
VW & SEAT Modern Scene: VW Golf V, Jan Bareš
Škoda Oldies Scene: Škoda 105, Jan Daněk
Škoda Scene: Škoda Felicia, Michal Fryč
Škoda Modern Scene: Škoda Octavia, Milan Mašek
Opel Scene: Opel Vectra A, Jarda Majer
Ford Scene: Ford Focus, Róbert Šimko (SK)
Japan & Asia Scene: Honda CRX Del Sol, Michal Kirchner
French Scene: Peugeot 306, Martin Slepička
Italian Scene: FIAT Bravo, Milan Forgáč (SK)
Other Scene: Škoda 120LS, Radek Hykeš
Classic Cars: VW Brouk Speedster, Lukáš Karásek
Cena poroty: FIAT Bravo, Milan Forgáč (SK)
Best of Best – nejlepší vůz srazu: Škoda 105, Jan Daněk
Vítěz redakce skok+ : Ranault Megane cupe, Captain Morgan

[embpicasa id=”5777656096585474961″]