Francouz Claireaux podepsal ve Zlíně smlouvu do konce sezony

Francouzský útočník Valentin Claireaux uspěl na zkoušce a vedení extraligového klubu PSG Berani Zlín podepsalo s osmadvacetiletým forvardem reprezentace galského kohouta smlouvu do konce letošní sezony. Jedná se o prvního Francouze, který hraje v Baťově městě.
 
„Valentin přijel původně na zkoušku a moc se nám v odehraných zápasech líbil. Pracovitý útočník, který se nebojí kotouče, kvalitní na vhazování, silný v osobních soubojích a především výborný kluk do party. Dokáže se prosadit v přesilových hrách a jsem přesvědčen, že nám v sezoně hodně pomůže,“ uvedl Martin Hosták, generální manažer a jednatel PSG Berani Zlín.
 
Claireaux v české extralize zatím odehrál čtyři zápasy s bilancí pěti bodů za dva góly a tři asistence. „Je to výborný bruslař se skvělou stabilitou na ledě a v osobních soubojích. Na kotouči ho zdobí dravost, má zdravou agresivitu a skvělé charakterové vlastnosti. Bez problémů zapadl do kabiny a ve Zlíně se mu hodně líbí. Naše ofenzíva se jeho příchodem velmi zkvalitnila a jsme rádi, že tady zůstane,“ řekl Robert Svoboda, hlavní trenér Zlína.
 
Francouz Valentin Claireaux se narodil 5. dubna 1991. Velmi zajímavý je jeho původ, neboť pochází ze severoamerického kontinentu, z francouzského zámořského ostrovního společenství Saint-Pierre a Miquelon u východního pobřeží Kanady nedaleko Newfoundlandu. Mládežnická léta prožil v Amiensu, kde naskočil do seniorského hokeje. V létě 2014 zamířil do Finska, kde nejdříve působil ve druhé lize v týmu LeKi a poté KeuPa HT. Poslední tři sezony hrál nejvyšší finskou soutěž v týmech Lukko Rauma a Vaasa Sport. Zkušený centr odehrál v elitní finské lize 145 zápasů s bilancí 37 bodů za 14 gólů a 23 asistencí. Prošel všemi reprezentačními mládežnickými týmy Francie a je pravidelným účastníkem mistrovství světa, kde má na kontě 34 zápasů, ve kterých zaznamenal 4 góly a 5 asistencí. Naposledy hrál na světovém šampionátu na Slovensku.
 
Zlin Press – Roman Ordelt, FOTO: ZLIN PRESS – JIŘÍ ZAŇÁT