HLAVNÍ HVĚZDOU FESTIVALU MASTERS OF ROCK 2015 FENOMENÁLNÍ NIGHTWISH!

Je nám ctí oznámit, že svou účast na festivalu Masters of Rock potvrdila současná nejpopulárnější metalová kapela NIGHTWISH! Tato finská parta vypravěčů nedávno dokončila nahrávání nové desky „Endless Forms Most Beautiful“. Album vyjde v březnu letošního roku. Cely rockový a metalový svět očekává vydání tohoto alba a dá se říci, že se jedná o jednu z nejočekávanějších desek letošního roku. Důvod je jednoduchý. Bude se jednat o vůbec první album kapely s hlasem nové zpěvačky Floor Jansen. Po třech a půl letech od poslední desky „Imaginaerum“ se fandové symfonického metalu dočkají novoty, která vzniká ve studiu na samotě uprostřed finských lesů. Bude se tak jednat už o osmý řadový počin party, kterou v roce 1996 poskládal kapelník, skladatel a klávesista Tuomas Holopainen.

NIGHTWISH v podobě nové stálé zpěvačky Floor Jansen zcela jistě získali něco, co se jen těžce hledá. Mladou, krásnou, atraktivní a přitom skvělou a zkušenou zpěvačku. Floor Jansen (*1981) – zpěvačka a skladatelka – se už v 16 letech stala členkou symphonic metalové skupiny AFTER FOREVER, s níž vytvořila pět studiových desek. S progressive metalovou partou REVAMP pak vydala dvě alba. Floor v říjnu r. 2012 v Seattlu nastoupila jako „záskok“ do pořádně rozjetého vlaku s názvem „Imaginaerum World Tour“ výborně se osvědčila a úspěšně pokračuje v cestě dál. Příští rok se tedy můžeme těšit na to, jak její soprán zní ve spojení s hudbou NIGHTWISH, která má u nás v republice nespočet oddaných příznivců.

Nightwish-2013

Fanoušci festivalu Masters of Rock mohou být hrdí. Jejich festival si NIGHTWISH vybrali jako první, kterému řekli „Ano“ a na kterém se vším nasazením zahrají nejenom staré hity, ale hlavně představí své nové, očekávané album! Budete jedni z prvních v Evropě!

Další, doposud potvrzení účinkující XIII. ročníku Masters of Rock, 9. – 12. července 2015:

WITHIN TEMPTATION (NED), BLACK LABEL SOCIETY (USA), POWERWOLF (GER), HAMMERFALL (SWE), GAMMA RAY (GER), U.D.O. (GER), SONATA ARCTICA (FIN), GOTTHARD (SUI), KAMELOT (USA), KROKUS (SUI), THE EXPLOITED (SCO), LEGION OF THE DAMNED (NED), DELAIN (NED), BLUES PILLS (SWE/USA/FRA), DOG EAT DOG(USA), ANVIL (CAN), SEPTICFLESH (GRE), THE GENTLE STORM feat. Anneke van Giersbergen (NED), VOODOO CIRCLE (GER), GUS G. (GRE), ARKONA (RUS), BLOODBOUND (SWE), XANDRIA (GER), CRUCIFIED BARBARA(SWE), MERCENARY (DEN), AVATAR (SWE), LACRIMAS PROFUNDERE (GER), SERIOUS BLACK (GER), NEONFLY(ENG), TRI STATE CORNER (GER), RED´SCOOL (RUS) a domácí ARAKAINHARLEJTURBODARK GAMBALLE. A další přibývají.

Čtyřdenní permanentky na festival jsou k dostání na dobírku přes www.mastersofrock.cz nebo osobně v Masters of Rock Café na Čepkově. Taky na tel. 577 432 580 popř. na mailu mikeskova@pragokoncert.com.