Jak tečou nervy na výkonostním tenise

Žurnalista naší redakce pořádal již desátý ročník tenisového turnaje ve čtyřhře na jižní Moravě spojený s prohlídkou sklípků a degustací vín tamních vinařů. Tato akce probíhala v krásném sportovním areálu města Dubňany. Tenisový klub nám vychází vstříc a umožňuje nám tuto akci uspořádat.

Herní řád turnaje se nemění, ze tří skupin postupuje 8 nejlepších dvojic do vítězného pavouka. Ostatní hrají pavouka útěchy. Turnaje se zúčastnilo 13 dvojic, mezi nimiž byl i smíšený pár – Pavel Hájek (72 let) a Anička Hájková (66 let), kteří na tomto turnaji již patří k legendě. Za 10 let trvání turnaje jej vynechali jen jedenkrát a to z důvodu nemoci. Jejich hra patří k ozdobě a oslavě tenisu. Hájkovi bez problémů postoupili ze skupiny a dvojice Franc – Dusík, mladší téměř o 60 let, jim nedělala potíže.

Na prvenství bylo hned několik adeptů. Loňský vítězný pár Lauda – Žižka přijel obhajovat a vyhráním své skupiny naznačil, že to skutečně myslí vážně. Na vítězství pomýšlel i pár Drápal V. – Synek. Brousila si na něj zuby i dvojice Vomela – Krajíček, tenisoví rutinéři, kteří tento turnaj vyhráli před třemi roky. Všechny tyto dvojice postoupily do vítězného „pavouka“, který končil finálovým duelem Lauda – Žižka versus Drápal V. – Synek. Ve sportovně vyhecovaném a nervy drásajícím zápase se dvojice Drápal V. – Synek ujala vedení 3:1, ale herně vyzrálý pár Lauda – Žižka otočil vedení ve svůj prospěch na 4:3. Touha a chuť po vítězství páru Drápal V. – Synek byla neskutečná a tato dvojice nakonec dokázala vyhrát 6:4.

Vyhlášení vítězů proběhlo v pěkné atmosféře místní restaurace „U Chytilů“, kde byly předány diplomy a věcné ceny od sponzorů, kterým tímto patří veliké díky. Dovolte, abych je vyjmenoval: fa Noves – montáž plastových oken, fa Terezia Campany – výrobce doplňkové stravy pro sportovce a Chateau Drápalovo.