Lvi zvítězili i na půdě Lokomotivu, od postupu do finále KHL je dělí jediné vítězství

SF3: Neděle 6.4.2014, 15:00 (Lokomotiv Jaroslavl vs HC Lev Praha)

Jen jediné vítězství dělí českého zástupce v KHL od postupu do finálních bojů o Gagarinův pohár. Pražané dokázali porazit houževnatého soupeře i na třetí pokus s výsledkem 0:3 z pohledu domácích. Skvělý Vehanen opět vynuloval střelce Lokomotivu a vychytal tak druhé čisté konto v této sérii. Dvě branky hostů vstřelil Thörnberg a na konečných 0:3 pečetil Oystrick.

Vyrovnaná první třetina vyšla lépe hostům

V úvodu zápasu si vytvořili hned několik šancí hosté, ale ani kapitán Novotný ani Riderwall recept na Sanforda nenašel. Následně převzali taktovku utkání domácí. V polovině první třetiny gradoval tlak domácích, ten zesílil i díky přesilové hře. Lokomotiv uzamknul hosty v obrané třetině, ovšem branka z toho nebyla. Následně hráli přesilovku hosté a to hned dvounásobnou. Pražané se při hře pět ku třem neprosadili, ale těsně po skončení prvního trestu už se hosté radovali. Řepík z poza Sanfordovi branky našel na vteřinku volného Thörnberga a ten se z těsné blízkosti nemýlil.

Ve druhé části řádil opět Thörnberg

Na začátku druhé třetiny hráli domácí přesilovou hru, ale ani tentokrát výhodu hráče v poli využít nedokázali. V polovině utkání mohl druhou branku hostů přidat z vyložené šance Kubalík. Před druhou sirénou se přeci jen Lvi dokázali prosadit podruhé a opět z hole probuzeného střelce Thörnberga. Tentokrát si švédský kanonýr poradil z brankové čáry se skákajícím kotoučem, ten zkrotil ze vzduchu a uklidil přesně do rohu Sanfordovi klece. Situaci ještě ověřoval videorozhodčí, ten ale proti druhému zásahu Lva neměl námitek.

V závěru se drama nekonalo

Vyprodaná aréna s necelými deseti tisíci návštěvníky hnala v závěrečném dějství své hráče za snížením. Na branku se moc dlouho nečekalo, bohužel pro domácí padla opět do jejich sítě. Ve 44. minutě od modré pálil Oystrick, jehož projektil tečoval těsně před brankou domácí Kronwall a Lev již vedl o tři branky. V závěru utkání se Jaroslavl na zdramatizování nezmohla. Lvi díky bezchybnému výkonu Vehanena natáhli pozoruhodnou bilanci, když v posledních čtyřech utkání inkasovali jedinou branku.

SF3: Lokomotiv Jaroslavl vs HC Lev Praha – 0:3 (0:1 – 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Thörnberg (Řepík, Vrána), 40. Thörnberg, 44. Oystrick

Vyloučení: 6:5, Využití: 0:2, Diváci: 9087, Stav série: 0:3

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford – Jakovlev, Kronwall, Vasiljev, Ljubuškin, Holös, Višněvskij, Gorochov, Pašnin – Plotnikov, Apalkov, Averin – Platt, Sprukts, M. Redlihs – Galimov, Kartajev, Koňkov – Černikov, Petrov, Kapustin. Trenér: Dave King

HC Lev Praha: Vehanen – Ševc, Mäenpää, Němec, Oystrick, O’Byrne, Gragnani, Nakládal – Azevedo, Novotný, Ridderwall – Thörnberg, Vrána, Sekáč – Řepík, Kapanen, Birner – Kubalík, Zackrisson, Matai. Trenér: Kari Jalonen