Kam na lyže – Nassfeld otevírá sněhovou bránu

Nice Surprise – koš plný překvapení v Nassfeldu

 Nassfeld, největší a nejmodernější lyžařská oblast Korutan a jedna z TOP 10 lyžařských oblastí Rakouska, se zcela upsala kvalitě služeb, tak aby hostům nabídla ve „sněžné jámě“ Korutan příjemnou dovolenou. V rámci služeb „Nice Surprise“ na hosty čeká koš plný překvapení.

 Sníh, jistě.

Nassfeld neboduje jenom svým působivým panoramatem hor, ale jaké jistotou sněhu. Korutanská „sněžná jáma“ těží se svého mikroklimatu, který díky častému vlivu jaderské tlakové níže zahalí od začátku prosince do poloviny dubna celou lyžařskou oblast do bílé nádhery. A pokud by se snad paní zimě nedostávalo velkorysosti, postarají se nejmodernější zasněžovací zařízení po celou sezónu o ničím nezkalený zážitek z lyžování na 110 km sjezdovek.

 „Sonnen-Hotspots“ – Lyžujte tam, kde svítí slunce!

Jedinečné panorama hor, jistota sněhu a mnoho hodin slunečního svitu – „To je zimní dovolená přesně podle našich představ!“ říkají mnozí spokojení návštěvníci Nassfeldu. Vzhledem k tomu, že Nassfeld patří k oblastem s největším počtem hodin slunečního svitu v celých Alpách (ročně tam svítí slunce o 100  hodin více než v severnějších regionech) a také díky topografii je možné po celý den lyžovat na sjezdovkách, kde svítí sluníčko. S využitím příslušné aplikace a za pomoci informačních tabulí v lyžařské oblasti najdou  hosté pokaždé ty nejlepší a nejslunečnější sjezdovky v celém Nassfeldu.

Nová místa odpočinku na sjezdovkách.

Kromě toho nabízí Nassfeld širokou paletu služeb, které se postarají o velkou porci pohodlí a zábavy na sjezdovce: Letos jsou nově v sortimentu služeb „Nice Surprise“ dva oázy odpočinku s pohodlnými lehátky, která zvou ke kochání se panoramatem hor. Abyste se mohli o velkolepý výhled až k Vysokým Taurám s  Großglocknerem na severu, s „Karnischen Alpen“ a s Dolomitami na západě a s „Julischen Alpen“ na jihu podělit s přáteli, kteří zůstali doma, nabízejí tyto oázy odpočinku  W-LAN- připojení zdarma, takže fotografie pořízené na Smartphonu můžete hned poslat. Velký fotorám se postará o vytvoření báječných fotografií. Vhodná místa k fotografování s krásným výhledem na Alpy se nacházejí u horních stanic lanovek Millenium Express i Gartnerkofel-Sesselbahn.

K tomu doporučujeme našim hostům zdarma ke stažení z www.nassfeld.at/apps aplikaci  „Augmented-Reality“-Apps, s jejíž pomocí se okolní vrcholky dají také pojmenovat. Jednoduše svůj mobil s fotoaparátem namíříte na hory a aplikace přiřadí  jednotlivým vrcholkům jejich jména.

Nejrychlejší jazykový kurz v Alpách.

Kromě toho Nassfeld překvapuje své hosty nejrychlejším jazykovým kurzem Alp: Ještě v kabinách lanovky Millennium-Express, která lyžaře za 17 minut vyveze z údolí do výšky 2.000 metrů, obdrží mezinárodní hosté  rychlé seznámení s korutanštinou, aby se lépe vyznali v lyžařské oblasti i na horských chatách. V programu výuky v němčině nebo angličtině jsou uvedeny výrazy jako  „Pfiateich“, „Jagatee“ nebo „Kasnudeln“. Při opuštění kabinky v horní stanici lanovky se dostává diplom, na jehož zadní straně žáči jazykového kurzu najdou pro připomenutí deset nejdůležitějších pojmů korutanské lyžařské němčiny.

Expresní servis lyží za cenu nejnižší v celých Alpách.

Při zahájení nové lyžařské sezóny je potřeba servis lyží. V korutanském Nassfeldu se to dá rychle vyřídit přímo na sjezdovce. Broušení hran, úprava i voskování lyží se v servisním centru u horní stanice lanovky Millenium Express dá pořídit až do vánoc úplně zdarma. Potom Vás expresní servis lyží vyjde na osm EUR, což je stále nejnižší cena v celých Alpách. I doba čekání na servis lyží Vás překvapí, za 5 až 10 minut jsou lyže připravené  pro lepší jízdu, optimální bezpečnost a maximální požitek z lyžování.

Lyžařské depo zdarma je také milým překvapením:

V Nassfeldu uloží milovník zimních sportů své vybavení do lyžařského depa, které je zdarma k dispozici u spodní stanice lanovky Millenium Express nebo u Tressdorfer Alm, čímž skončilo únavné nošení lyží. Za malý poplatek lze do depa uložit i lyžáky.

Výhodné zapůjčení lyží už od 1,- € / den.

Pro děti nebo lépe řečeno pro jejich rodiče má Nassfeld připravenou zvláštní nabídku: Mladí hosté do 14,9 let zaplatí za půjčení lyží ve všech vedlejších sezónách jenom jedno EUR. Cena půjčovného pro dospělé činí deset EUR  denně, což je výrazně méně než obvyklá cena na trhu.

Skimovie se závodní atmosférou při poháru BMW xDrive Cup

BMW xDrive Cup je závod pro rekreační sportovce na lyžích nebo snowboardu. Účastníci mohou při různých disciplínách sbírat odznáčky „Budges“. Při sjezdu „Skimovie Strecke Zweikofelbahn“ (sjezdovka 77) si lyžaři mohou projet vytyčený obří slalom, nechat se při tom nafilmovat a následně si stáhnout své osobní video. Za koupi jednoho skipasu v Nassfeldu každý získá jeden odznáček. Za každých překonaných 5.000 m převýšení lze získat jeden odznáček za výkon (Performance-Badge). Také při sjíždění vybraných sjezdovek v oblasti BMW-XDrive Cup lze získat další odznáčky. A existuje i varianta při špatném počasí: Na stránkách www.bmw-xdrive-guide.com se vyplatí najít schovaný odkaz pro získání odznáčku Webtour-Badge.

Účastníci, kteří získali alespoň pět „Badges“ se mohou každý měsíc zúčastnit slosování o lyže K2 LTD. BMW M Design Edition. Všichni účastníci, kteří nasbírali alespoň 15 „Badges“, jsou k tomu navíc zařazeni do slosování o úplně nový vůz BMW X1. Ten, kdo za celou lyžařskou sezónu nasbírá nejvíce odznáčků, získá týdenní školu řízení „BMW Ice Fascination“ ve Švédsku. Další informace najdete na:  www.bmw-xdrive-cup.at

Nejdelší lyžařský závod světa.

Pod heslem „Poraž ASSe“ se 17. a 18. ledna 2014 koná v Nassfeldu nejdelší lyžařský závod světa. Rekreační sportovci při tomto prvotřídním závodu, který je již zapsán v Guinessově knize rekordů, zdolávají senzačních 25,6  km sjezdů a  6.000 m převýšení. Cílem účastníků je: Překonat čas bývalé sjezdařské hvězdy Armina Assingera, který převzal patronát nad závodem a který jde sám také  na start. Letos bude poprvé součástí programu Red-Bull letecká show. www.schlagdasass.at

Největší slunečná terasa v Alpách

Při jarním lyžování 2014 se Nassfeld promění v největší slunečnou terasu Alp: Horské chaty a restaurace v lyžařské oblasti vytvoří ve volném prostoru prostředí, které zve k relaxaci: Budou na Vás čekat oázy odpočinku s 1000 lehátky a houpacími sítěmi. Cool hudba, originální nápoje a pochoutky se spolu s domácími specialitami na horských chatách postarají o dobrou náladu lyžařů. Neobvyklé zábavní akce jako Snowbeach am Berg, největší módní přehlídka na sněhu v Alpách, akce Water Slide Contest a Festa de Cuba přinesou do zasněžené zimní krajny v Nassfeldu žhavou náladu  Karibiku.

Děti jednoduše zveme:

Milé překvapení pro děti, promiňte, vlastně toto překvapení Nassfeld připravuje pro rodiče. Děti do 8 let Nassfeld jednoduše zve na lyžování. Lyžaři junioři jsou ubytováni zdarma v pokoji rodičů či prarodičů (včetně stravy) a dostanou skipas, lyžařskou školu a vybavení včetně helmy. Tato nabídka platí od začátku sezóny 6.12. do 21.12.2013 a od 15.3. do konce sezóny (21.04.2014).

Kromě toho děti do 14,9 let věku zaplatí pouze polovinu za všechny nabízené balíčky Ski Hit, mládež do 17,9 let obdrží  20 % slevu. Další nabídky SkiHit-Pauschalen najdete na stránkách www.nassfeld.at, možno zarezervovat také na centrální hotline +43/ 4285/8241.

Miniclub s kompletním hlídáním dětí.

Pro rodiče, kteří chtějí mít dobře postaráno o své nejmenší, je připraven BOBO-MINI-CLUB, jehož sympatickým maskotem je velký tučňák BOBO. Ve zvláštním prostoru pro děti u Tressdorfer Alm v Nassfeldu je připravena celodenní zábava s hlídáním pro děti od tří do pěti let, m. j. se stavěním sněhuláka, sáňkováním, prvním seznámením s lyžováním, loutkovým divadlem, klouzáním na duši, kompletním lyžařským vybavením, obědem, svačinou a mnoha dalšími věcmi. Balíček „BOBO MINI-CLUB“ stojí na 6 dnů 209 EUR, na jeden den 50 EUR a na půl dne 39 EUR, možno domluvit jeden den dopředu v lyžařské škole Sölle (www.soelle.at).

Být cool v chladivém sněhu.

Carving, Skifox, Airboard, Snowbike a Snowskate – seznam těchto trendových druhů sportů se nyní významně prodloužil. Jak mají teenageři vědět, co je opravdová zábava a co je na sněhu opravdu cool? Centrum NTC-Center na Tressdorfer Alm má pro teenagery připraven startovní balíček „NTC Blue Day“. Za 20,00 Euro / den si mladí mohou vyzkoušet různé druhy trendových sportů ve sněhu. Pro snažší začátky je k dispozici „Smart Terrain“, na kterém se první pokusy o sklouznutí pod oborným dohledem určitě vydaří.

Ráj pro snowboardisty.

Také milovníky snowboardingu Nassfeld rád uvítá. Ve snow parcích a prostorech pro freeride, kde letos čekají nové atrakce, to opravdu frčí: V prostoru pro snowboarding najdete High Jumps, rails a také Snow-Cross-Park, které se postarají o zábavu a dobrodružství.

Mimo sjezdovku.

Také běžkaři si přijdou na své: V Nassfeldu na Vás čeká 80 km běžeckých tratí  v Gailtalu a dvě stopy s naprostou jistotou sněhu, které umožňují výlety na území Itálie. Nahoře i v údolích se nabízejí upravené zimní turistické cesty. Úchvatnou zimní krajinu s jejími idylickými údolímí a zasněženými vrcholky  můžete objevovat také na sněžnicích. Pressegger See u Hermagoru Vás zve k rychlobruslení, metané a lednímu hokeji. Zábavu na sáňkách pro velké i malé nabízí 5 přírodních sáňkařskcých drah, ze kterých jsou 3 večer osvětleny. O ozdravné uvolnění po zimních sportech se postarají wellness procedury v místních hotelech a také vodní svět Aquarena v Kötschach-Mauthen.

Propojená oblast.

Mnohá ubytovací zařízení leží přímo na sjezdovce. Ale všechny hosty, kteří nebydlí přímo v Nassfeldu, na Sonnleitn popř. v blízkosti spodní stanice lanovky Millennium-Express, tam doveze zdarma skibus. Lze ho také využít k výletům do dalších míst, např. k jezeru Weissensee s největší přírodní ledovou plochou v Evropě.

Nassfeld v kostce:

 •  110 km sjezdů všech stupňů obtížnosti, které jsou 100 % zasněžovány
 • 30 moderních lanovek a vleků – z toho 5 kabinových lanovek, čtyři šestisedačky, jedna z toho vyhřívaná, a čtyři čtyřsedačky.
 • Špičková lanovka Millenium Express: Nejdelší kabinková lanovka v Alpách přepraví hosty jen za 17 minut z Tröppolachu v Gaitalu přes 6.000 metrů délky s převýšením 1.309 m na Kofelplatz Madritsche (skoro do 2000 m nadmořské výšky). Dolů se jede například sjezdem „Carnia“, který je dlouhý 7,6 km. Jeho spodní třetina dlouhá 2,2 km se každou středu stává nejdelší osvětlenou sjezdovkou Alp.
 • 25 horských chat a restaurací v lyžařské oblasti
 • NOVINKA: Kofel Alm – Madritsche, nejvýše položená horská chata v  Nassfeldu
 • NOVINKA: „Sonnen Spot“ – lyžování se sluncem!

S 850 hodinami slunečního svitu (až o 100 hodin více než v regionech na sever od Alp) se Nassfeld řadí k oblastem s nejvyšším počtem hodin slunečního svitu v celých Alpách

 • Ski-Movie Rennstrecke – BMW xDrive Cup

Vaše osobní video z obřího slalomu se zhotoví automaticky a budete mít zvláštní vzpomínku na lyžování v Nassfeldu.

 • Snowpark Gartnerkofel

Neobvyklý Snowpark pro začátečníky i profesionály s prostorem pro relaxaci a W-Lan Hotspotem.

 • Nordic Competence Center a areál pro začátečníky na běžkách

Uměle zasněžovaná stopa „Biatlon pro každého“, cvičná sjezdovka pro lyžaře i snowboardisty

 • Expres servis lyží a snowboardů přímo na sjezdovce za cenu nejvýhodnější v celých Alpách (od 8,- €)
 • Zapůjčení lyží pro děti od  1,- €
 • „Bunte Piste“ (Barevná sjezdovka). Každou sobotu večerní lyžování na nejdelší osvětlené sjezdovce v Alpách.