Karel Gott po 10 letech vydává novinkové album původních písní!

19. září vyjde novinkové album Karel Gott S pomocí přátel

Po několika speciálních projektech a kolekcích cover verzí je tu album Karla Gotta, plné zbrusu nových písniček! Až na jedinou výjimku z roku 2012 (duet s Olgou Lounovou) jde o novinkové nahrávky skladeb především domácích autorů, tvořících velmi zajímavý průnik několika generací.

Poslech jasně ukáže, že všichni psali opravdu pro Karla Gotta, žádné vyprázdněné šuplíky. Balady, refrénovky, taneční kousky, to vše zcela poznatelně komponované pro albovou novinku zpěváka, jehož kariéra nemá ve světě obdobu!

Prověření autoři kvalit Michala Davida, ORM, Petra Chmely, Borise Urbánka nebo Vaša Patejdla potěší přesně trefenými melodiemi, od velké balady (Pátý den, Právě vchází, Láska, to je déšť) přes píseň pro Jiřího Štaidla (Kluk s velkou vášní) až po chytlavé retro z konce padesátých let (Chci tě). Některá spojení však na první pohled vypadala spíše nemožně: Karel Gott a Michal Malátný, Gipsy.cz, Petr Bende, Martin Chodúr, Viktor Dyk nebo Ondřej Brzobohatý?

Podařilo se. Pánové, často včetně textů a osobní účasti na nahrávce, vymysleli rafinovanou pomalou (Pondělí), latino dancovku (Tak pojď se mnou), ráznými dechy ozdobenou šlapací (Dál jedu si svou), zvuky nabité disco (Právě vchází), v dobrém slova smyslu zámořsky znějící duet s Monikou Bagárovou (Místa, která znáš) nebo krásnou šansónovku (Testament). Přidejte k tomu skutečnost, že kromě tradičního studiového orchestru Karla Gotta se tentokrát často aktivně přidali i muzikanti a kapely kolem autorů písní, takže nejen skladby, ale také jejich aranže jsou patřičně pestré.

Karel Gott vsadil na vítaně okysličený mix spolupracovníků. Našel také ty, kteří často píší jen pro sebe, ale tentokrát poctěni udělali výjimku. Různorodé, a přece zcela jeho album, obdivuhodný krok v tomto jubilejním roce.

Karel Gott a přátelé 2014: noví autoři, nové písničky, nové hity!

06.12. – Karel Gott – Turné 2014 – O2 Arena, Praha
27.11. – Karel Gott – Turné 2014 – Tipsport Arena, Liberec
24.11. – Karel Gott – Turné 2014 – Werk Arena, Třinec
22.11. – Karel Gott – Turné 2014 – ČEZ Arena, Pardubice
19.11. – Karel Gott – Turné 2014 – ČEZ Aréna, Plzeň
14.11. – Karel Gott – Turné 2014 – Budvar Arena, České Budějovice
12.11. – Karel Gott – Turné 2014 – Kajot Arena, Brno
31.10. – Karel Gott – Turné 2014 – Multifunkční hala Arény Brezno
29.10. – Karel Gott – Turné 2014 – Zimní stadión Ondreje Nepely, Bratislava
27.10. – Karel Gott – Turné 2014 – Garmin Aréna, Žilina

 TZ