KLDR porazila Ameriku!! Ale až na penalty..

Ač to zní neuvěřitelně, je to tak. Kolikrát uslyšíte tuto větu? Asi jen párkrát za život. Ano, teď je právě ten okamžik.

Stalo se to předevčírem na Mistroství světa ve fotbale žen do 20 let. Jeden ze čtvrtfinálových utkání nabídl právě tento zajímavý duel. Do něj nastupovaly americké hráčky jako favorit, když v zápasech základní skupiny dvakrát vyhrály a s Němkami prohrály 2:0.

Dle papírových předpokladů vypadal i začátek utkání, Američanky na své soupeřky vlétly a po několika minutách dokonce vedly. To se na pravé straně prosadila Mallory Puhgová, milimetrovou přihrávkou našla před brankou Doniakovou, jejíž střelu ještě dokázala obrana Koree zblokovat, na její dorážku ale byli všichni, včetně brankářky Kimové, krátcí. Hráčky KLDR zahrozily v prvním poločase z přímého volného kopu, kde Jonová trefila břevno. Stejná hráčka nedotáhla ani samostatný únik ke gólu. To pro změnu americkou branku přestřelila.

Ve druhém poločase čekala Američanky studená sprcha. Po několika minutách podběhla Katelyn Rowlandová centrovaný míč, ten skončil u Riové, její střelu však zblokovala rukou Amacková a pískala se penalta. Tu s přehledem proměnila So Yon Jonová. A jelikož několik nadějných šancí Američanky ve druhé části základní hrací doby neproměnily, šlo se do prodloužení.

V něm jakoby byly aktivnější hráčky KLDR. Držely více míč, z čehož pramenily šance před brankou Rowlandové. Jejich střely však postrádaly přesnost. A protože se do konce prodloužení skóre nezměnilo, přišly na řadu pokutové kopy.

V nich je nejdůležitější nejdříve trefit los, jít kopat první a proměnit. První dvě podmínky Američankám vyšly. Jen ta třetí nejdůležitější ne. První exekutorka Jordanová neproměnila – brankářka Kimová vystihla směr a míč vyrazila. Hned po ní Jonová věděla, jak naložit s penaltou a poslala svůj tým do vedení. Z dalších 4 střelkyň proměnila pouze Riová a KLDR po třech sériích vedla 2:0. Jiskru naděje zažehla ještě Amacková (2:1), kterou záhy sfoukla Rimová a mohlo se slavit. Takovéto vítězství v KLDR oslavíte asi jednou za život… Hráčkou zápasu byla vyhlášena brankářka KLDR Kimová, která postupně zneškodnila 3 penalty a i v zápase byla velkou oporou svého týmu.

Dle mého názoru, si děvčata z KLDR “vykopaly” celkem příjemný zbytek života. Nechce se mi domýšlet, jak by dopadly, kdyby tento zápas prohrály.

Tým KLDR se v semifinále utká s dalším těžkým soupeřem Nigérií, která přešla celkem s přehledem přes Nový Zéland (4:1). Druhé semifinále je čistě evropským soubojem. Utká se v něm Německo s Francií.