Po velkém boji padli čeští hokejisté se Švédskem v nájezdech

Karjala Cup – Přestože naši hokejisté sehráli vyrovnanou bitvu, padli i ve druhém utkání, tentokrát po samostatných nájezdech se Švédskem 3:4. Všechny branky v základní hrací době se tentokrát vtěsnaly do prostřední části. Švédští hokejisté si v úvodu druhé třetiny vypracovali dvoubrankový náskok, na který pohotově zareagoval náš výběr shodným počtem branek. Po následné výměně vedení šla hra do prodloužení a poté rozhodovaly samostatné nájezdy, ve kterých byli šťastnější hokejisté Tree Kronor.

Reprezentační premiéru si tentokrát odbyl brankář Hrubec, stejně jako hráči Polášek se Simonem. Před mizernou diváckou účastí se naši hokejisté pustili do svého soupeře se stejnou vervou jako v předchozím duelu proti domácím Finům. V první třetině byl výběr pod vedením trenéra Růžičky aktivnější, když hned trojice českých hráčů prověřovala švédského brankáře. Postupně se zkoušeli brankově prosadit Svačina, Mozík a Holík. Aktivní tempo naší hry chladil trenér soupeře trochu netradičně oddechovým časem již ve 12. minutě utkání, nicméně i tak měl více práce v první části švédský brankář Nilsson.

V úvodu druhé třetiny se během 22 vteřin dvakrát prosadil Jimmie Ericsson, když nejprve osamocený překonal Hrubce v přesilové hře a následně se prosadil take střelou z pravého kruhu – 0:2. Euforii žlutomodré střídačky zchladil již po 30 vteřinách Tomáš Filippi, který přesnou střelou přes obránce snížil na rozdíl jedné branky – 1:2. Z následné přesilovky pět ku třem se sice čeští hokejisté ještě z vyrovnání neradovali, ovšem po faulu Klasena už sehráli přesilovou hru lépe. Vyrovnávací branku vsítil ve 35. minutě Petr Zámorský – 2:2. V závěrečné minutě druhé části přidal další branku Radek Smoleňák – 3:2, ovšem soupeř dokázal ještě před sirénou srovnat díky přesnému zásahu Andreho Peterssona – 3:3.

141108-CR-SWE

V poslední dvacetiminutovce branka nepadla, největší šanci Wandella vychytal Hrubec pohotovým betonem. V nastavené části gradovalo tempo hry a tak si hrstka diváku jistě přišla na své. Do největších šancí se během prodloužení dostali Hersley a na druhé straně Zohorna – oba bez úspěchu. Hra tedy došla do samostatných nájezdů, ve kterých byl švédský výběr stoprocentní (prosadili se Klasen s Peterssonem), zatímco v našich barvách nájezd neproměnili Smoleňák se Svačinou. Poslední utkání na turnaji Karjala sehrají naši hokejisté v neděli od 11 hodin proti ruské sborné.

ČESKÁ REPUBLIKA – ŠVÉDSKO 3:4 po nájezdech (0:0, 3:3, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Filippi (Kubalík), 35. Zámorský (Svačina), 40. Smoleňák (Birner) – 22. Ericsson (Hersley), 22. Ericsson (Paulsson), 40. Petterson (Klasen, Fransson), rozh. náj. Klasen

Rozhodčí: Kautokari, Rantala – Pesonen, Sormunen (všichni Finsko), vyloučení: 4:4, využití: 1:1, střely na branku: 28:23, diváci: 2994

Česká republika: Hrubec – Zámorský, Polášek, Mozík, Doudera, Vitásek, Krejčík, Pláněk, Kempný – Pohl, Roman, Svačina – Valský, T. Zohorna, Holík – Radil, Birner, Smoleňák – Kubalík, Filippi, Simon. Trenér: Vladimír Růžička

Švédsko: Nilsson – Hersley, Fransson, Burström, Rahimi, Lundgren, Urbom, Andersén – Thuresson, Lundqvist, Danielsson – Petersson, Wandell, Klasen – Brithén, Engqvist, Riddervall – Paulsson, Ericsson, Janmark-Nylen – Ullström, Axelsson. Trenér: Pär Marts

BK, Foto: Aleš Krecl, zdroj: cslh.cz