Kořeny roztančili Lucernu

Držitelé obdivuhodných 4 Grammy se po čtyřleté odmlce vrátili do Česka, aby  klasici hip hopu vzali Pražskou Lucernu útokem. Samotný koncert se snad nedá ani popsat jinak než jako „jízda“. Neunavitelný Tuba Gooding jr. poletující po pódiu s obrovským suzafonem, hypnotický kytarista Captain Kirk Douglas, výborní bubeníci i sebejistý Black Though si okamžitě získali publikum a všem fanouškům předvedli strhující show.

The Roots nastoupili na pódium kolem desáté hodiny v sestavě s dvěma bicími, basovou a sólovou kytarou, klávesami a suzafonem. Žádný DJ a jediný MC – jeden ze zakládajících členů kapely Black Though. V Praze s The Roots vystupoval i známý producent a mnohonásobný držitel cen Grammy James Poyser, který se posadil za klávesy.

Nutno podotknout že Lucerna “praskala ve švech” pod náporem  fanoušků, kteří na tento unikátní koncert dorazili. Vyprodáno podle všeho bylo již několik dnů dopředu, čehož hbitě využilo pár jedinců snažících se obohatit na černém trhu. Lístky se nabízeli těsně před koncertem za dvojnásobnou cenu a přesto mizeli raketovým tempem.

Mezi vip hosty, kteří se přišli inspirovat The Roots, bylo možné zahlédnout Vladimira z PSH či Kata z PragoUnion, kež by se i naše domácí scéna ubírala tímto směrem.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=1bk8s7JpKv0[/youtube]