Lev draftoval čtyři Čechy a jednoho Švéda

KHL-draft-2013-300x168V ukrajinském Doněcku se uskutečnil letošní draft KHL. Lva zastupovali sportovní ředitel Rašid Chabibulin, trenér gólmanů Rostislav Haas a videotrenér Jan Zachrla. Ti se před draftem netajili tím, že se chtějí zaměřit na české hráče. Až na jednu výjimku tomu tak nakonec také bylo.

I. kolo

Největší česká naděje dle žebříčku skautů KHL, útočník Jakub Vrána, přišel na řadu jako 15. v pořadí. Potvrdilo se tak, že Lev nebude mít ani teoretickou naději tohoto forvarda draftovat, protože pražský celek nedisponoval právem výběru v prvním kole. Vránova práva pro KHL nakonec získal Sibir. V prvním kole byly draftováni ještě dva Češi, z 26. místa útočník David Pastrňák Severstalem a z 28. forvard Václav Karabáček Medveščakem.

II. kolo

Ve druhém kole, ještě než přišel na řadu Lev, zmizel další zajímavý český hráč. Obránce Pyrochtu si vybral Normunds Sejejs pro Dinamo Riga. Poté již přišla řada na zástupce Lva. Ti ukázali na švédského obránce Rasmuse Andressona, který hrál (v 16 letech) v uplynulé sezoně pravidelně druhou nejvyšší švédskou soutěž. V dresu Malmö si v 38 utkáních připsal 11 bodů. Andersson je pravidelným mládežnickým reprezentantem, má za sebou již premiéru na MS “18”.

V Sibiru se letos vůbec zaměřili na Čechy – ve II. kole vybrali ještě Pavla Jenyše z Brna.

III. kolo

Třetí kolo zahájil první volbou Jekatěrinburg a zvolil na českého útočníka Lukáše Vopelku, který působí ve Švédsku. Lev zvolil brankáře Karla Vejmelku, který je odchovancem Třebíče. Vloni chytal za starší dorost Pardubic a ligu juniorů za Třebíč. Patří do reprezentace do 17 let.

IV. kolo

Ve čtvrtém kole volil pražský tým KHL jako první z celého pelotonu. Jeho favoritem se stal liberecký bek Tomáš Havlín. Ten vloni oblékl celkem tři dresy – reprezentační “17”, staršího dorostu a juniorky Liberce. Ve čtvrtém kole měl Lev ještě právo jedné volby. Ta padla na útočníka Vítkovic Samuela Ollendera. Za vítkovický starší dorost v uplynulém ročníku nastřílel 25 branek, ke kterým přidal 29 asistencí. Stejně jako Havlín a Vejmelka je členem “17”.

Čtvrté kolo uzavřel Medveščak, který zvolil útočníka Českých Budějovic Jiřího Smejkala.

V. kolo

Poslední volbou Lva v draftu 2013 se stal litvínovský forvard Josef Stříbrný. Ve starším dorostu Litvínova odehrál 41 zápasů a bodoval 33x. Stříbrný je dalším českým reprezentantem do 17 let a byl zároveň posledním zvoleným českým hráčem doněckého draftu.