Ellie Goulding v Praze

Zpěvačka Ellie Goulding začíná být ve světě popu opravdu pojem. O to větší překvapení, že se podařilo agentuře Fource Entertaiment přilákat jí do Prahy do klubu SaSaZu. Zde si dovolím malé rýpnutí, ale proč zrovna SaSaZu? Klimatizace tam podle mě není, a když se chci jít potit mezi lidi, tak jdu do pražské tramvaje. Ano, má slova se naplnila, v holešovickém klubu SaSaZu nebylo k hnutí, bylo zde hrozné horko a zvukař by si za svůj výkon zasloužil pověsit za přirození do průvanu. Ale postupně.

Rodačka z Herefordu  má prostě svůj hlas. Někomu může vyhovovat, někomu nesedne. Prostě hlas, který buď budete milovat, nebo budete nesnášet. Já se přiznávám, patřím do první skupiny lidí. Nechť ať si každý udělá IMG_4000obrázek sám z přiložených videí. Ellie bych z celého koncertu nevytknul prakticky nic. Pěvecky si i s obtížnými pasážemi bravurně poradila a i komunikace s publikem byla dobrá. Zde se musím chtě nechtě vrátit k nazvučení, ale prostě jí nebylo rozumět. Zvuk byl úplně špatně a bohužel celé vystoupení dehonestoval. Naštěstí fanoušci dokázali i tento nešvar překonat, aplaus se klubem nesl nesčetněkrát a došlo i na spontánní sborový zpěv, který Ellie vyprovokoval k roztomilému smíchu.

Celé jeviště působilo velmi skromně, ústřední postavou přeci byla Ellie, kterou doprovázelo pár spoluhráčů a jednoduchá osvětlovací technika. Ono když má interpret něco v hrdle, bohatě to stačí. Nemusí kolem sebe mít to pozlátko, ostatně jsem zvědav, co předvede v květnu Pink… Kromě zpěvu ukázala, že to umí i s akustickou kytarou a umí to s ní opravu pěkně. Co se týče playlistu, tak samozřejmě nechyběl Salt SkinAnything Could HappenStarry Eyed, Lights, I Need Your Love a mojí oblíbenou (byť původně od Eltna Johna) Your Song.

Co říci závěrem? Koncert bych rozdělil na 2 části. Na vystoupení Ellie a na zbytek představení. Ellie byla úžasná, předčila mé očekávání, a když bude v Praze zase, určitě na ni opět půjdu. Co se týče ostatního, tedy nenáviděného zvukaře a klubu SaSaZu, tak to bylo špatné. Proto příště prosím raději jiný klub, kde by vyniklo magično Ellie a zvukaře, který ví, co dělá a koho má nazvučit!

Skok+ hodnotí vystoupení Ellie Goulding 80% a ostatní 20%. V součtu bohužel 50%. Doufám, že se Ellie nenechá odradit a přijede znovu a za lepších podmínek.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5hzgS9s-tE8[/youtube]