Lev na sibiřské misi zaváhal pouze jednou

Pravděpodobně nejnáročnější trip sezóny čekal pražského Lva na sklonku listopadu a prosince tohoto roku. Po dvou domácích výhrách v řadě chtěla družina pod vedením trenéra Straky vyzískat maximum drahocenných bodů. Ofenzíva Lva odcestovala se značným oslabením, neboť s týmem neodletěl zraněný Roman Červenka. Vzhledem k faktu, že se soutěž přehoupla již do druhé poloviny a díky rekordní neúspěšné sérii pražského Lva ve druhé čtvrtině soutěže, je každý vyzískaný bod o to cennější.

HK Sibir Novosibirsk vs HC Lev Praha 2:1 (1:0 – 1:1- 0:0)
Jakoby časový posun a nepříznivé sibiřské podmínky rozladili brankostroj pražského Lva, který v posledních dvou domácích střetnutích dokázal vstřelit hned 11 branek. Na ledě Sibiru byl Lev od začátku podstatně horším celkem. Již ve druhé velké šanci se prosadil Glazačev a nebýt Pöpperleho mohlo se jít do kabin v první přestávce za podstatně jiného stavu. Hned v úvodu druhé třetiny se prosadila domácí elitní formace v čele s Jori Lehterou, který díky výbornému nasazení před brankou Pöpperleho zvýšil na 2:0 pro domácí. Hra hostů se ve druhé třetině zvedla. Ve 26. minutě se po nádherném pasu z poza branky prosadil Marcel Hosaa, který snížil na 2:1. Ve zbylé části zápasu měly oba celky poměrně dost šancí, ani jeden z celků se již nedokázal brankově prosadit a to i přesto, že v závěru třetího dějství hrál pražský Lev dlouhou přesilovou hru díky vyloučenému Alexejevovi za úder do hlavy a krku.

Branky a nahrávky: 13. Glazačev (Enlund, Lehterä), 24. Lehterä (Enlund) – 26. Hossa (Mikúš, Surový)
Rozhodčí: Rönn (Finsko), Odinš (Lotyšsko) – Misjur, Raming (oba Rusko)
Diváci: 4000 (vyprodáno)

Sibir Novosibirsk: Glass – Zajcev, Kutuzov, Kudroč, Kulda, Alexejev, Karavajev, Ignatovič – Enlund, Lehterä, Glazačev – Krivonožkin, A. Nikulin, Kopějkin – Sannikov, Malyšev, Vorošilo – Solodyžin, Nikitěnko, Drugov – Šumakov. Trenér: Dmitrij Kvartalnov

HC Lev Praha: Pöpperle – Němec, Škoula, Krejčík, Chára, Porseland, Mikuš, Oystrick – Voráček, Christensen, Novotný – Klepiš, Vrána, Bartečko – Hossa, Mikúš, Surový – Řepík, V. Karamnov, T. Rachůnek. Trenér: Václav Sýkora

Metallurg Novokuzněck vs HC Lev Praha 2:3 (0:2 – 1:1 – 1:0)
S řadou změn v sestavě nastoupil pražský Lev do druhého klání sibiřské mise. V brance nastoupil Štěpánek,  Oystricka vystřídal v obraně Hunkes a za zraněného Novotného naskočil Birner. Lvi vstoupili do utkání výborně a již ve druhé minutě skóroval Bartečko, který po vyrovnaném zbytku prvního dějství zařídil rovněž druhou branku pražského Lva, když 11 vtěřin před první sirénou výborně našel rozjetého Marcela Hossu. Ve druhém dějství se hrál rovněž vyrovnaný hokej, ovšem né již tak čistý a proto se pod hrou podepsala řada vyloučení. Ve 33. minutě se premiérovou brankou prosadil Krejčík, který pálil po Klepišově přihrávce z mezikruží přesně pod břevno a hosté vedli již 3:0. Rychlou reakcí ze strany domácích bylo snížení na 3:1 z hole Turukina. Lev mohl utkání rozhodnou v závěru druhého dějství, pohrdl však trestným střílením a pětiminutovou přesilovou hrou. Ve třetím dějství byl aktivnější Metallurg, nejprve snížil na rozdíl jediné branky Metjuka, další branku ale již díky výbornému Štěpánkovi vstřelit nedokázal a tak si Lev připsal první body ze sibiřské mise.

Branky a nahrávky: 36. Turukin (Nazarov), 48. Metljuk (Kagarlickij, Robitaille) – 2. Bartečko (Vrána), 20. Hossa (Bartečko), 33. Krejčík (Vrána)
Rozhodčí: Gusev, Kadyrov – Parfjonov, Sysujev
Diváci: 5000

Metallurg Novokuzněck: Lazušin – Megalinskij, Metljuk, Ježov, Romanov, Sopel, Arzamascev, Grišin – Bumagin, Robitaille, Kagarlickij – Lazarev, Mereskin, Jefimov – Žafjarov, Černych, Vyglazov – Šabunov, Turukin, Nazarov – Simon. Trenér: Anatolij Jemelin

HC Lev Praha: Štěpánek – Němec, Škoula, Krejčík, Chára, Mikuš, Hunkes, Porseland – Klepiš, Vrána, Bartečko – Voráček, Christensen, T. Rachůnek – Hossa, Mikúš, Surový – Řepík, Karamnov, Birner. Trenéři: Václav Sýkora, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov

Amur Chabarovsk vs HC Lev Praha 2:3 (1:1 – 0:1 – 1:1)
Souboj nejvzdáleněji položených týmů celé KHL uzavřel aktuální trip pražského Lva. Utkání v Chabarovsku, které leží cca 30km od rusko-čínských hranic odehrál Lev s časovým posunem 10 hodin oproti ČR. Do branky se opět postavil Pöpperle a hned v první třetině jej domácí zasypali celkem 17 střeleckými pokusy. Domácí se dostali do vedení již v 8. minutě, když pálil za Pöpperleho záda Štikov. Lev snížil v 16. Minutě zásluhou Juraje Mikúše. Ve druhé třetině zvýšil pro domácí Christensen, který se nejlépe dokázal zorientovat v domácícm brankovišti. Tentýž hráč po vyrovnaném průběhu hry zvyšoval již na 3:1 v 50. minutě, kterého přesným pasem našel Voráček. O drama v závěru utkání se postaral Pöpperle, který cca 70 vteřin před koncem utkání překvapivě neudržel nahození Lindgrena ze středního pásma. Následně byl vyloučen Chára a drama bylo na světě. Domácí ve hře bez brankáře puk za záda Pöpperleho sice dostali, rozhodčí ale gól neuznali, neboť padl dle jejich verdiktu po odpískání. Lev tak zakončil svou sibiřskou misi druhým výtězstvím.

Branky a nahrávky: 8. Šitikov (V. Loginov, Juňkov), 59. Lindgren (Osipov) – 16. Mikúš (Hossa), 34. Christensen (Porseland), 50. Christensen (T. Rachůnek, Voráček).

Rozhodčí: Gašilov, Rogačjov – Michel, Šichanov
Diváci: 7100

Amur Chabarovsk: Murygin – Osipov, Ožiganov, A. Loginov, V. Loginov, Tulupov, Jaakola, Poleščuk – Petružálek, Tarasov, Lindgren – Hytönen, Lahti, Gusev – Šitikov, Korotkov, Juňkov – Šiškanov, Litovčenko, Stěpanov. Trenér: Hannu Jortikka

HC Lev Praha: Pöpperle – Němec, Škoula, Krejčík, Chára, Mikuš, Porseland, Mojžíš – Voráček, Christensen, T. Rachůnek – Klepiš, Vrána, Bartečko – Hossa, Mikúš, Surový – Řepík, Karamnov, Birner. Trenéři: Václav Sýkora, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov