LEV Praha je po výhře v Doněcku ve finále západní konference KHL

CF6: Pátek 28.3.2014, 19:00 (Donbass Doněck vs Lev Praha – hráno v Doněcku)

Neuvěřitelné, jediný český zástupce v KHL ve své druhé sezóně postoupil mezi nejlepší čtyři celky soutěže. Tuzemský celek učinil poslední krok za cestou do konferenčního finále i přes doporučení ministerstva zahraničí ČR o omezení cest na Ukrajinu, zvláště pak do Doněcka a okolí. Nutno dodat, že Lev neměl na výběr, pod pohrůžkou od vedení KHL v podobě kontumace a tučné pokuty nakonec přeci jen odcestoval a vyplatilo se.

Na jedinou branku čekali diváci až do 50. minuty

Mezi největší hrdiny šestého čtvrtfinále se bezesporu stal brankář Engren a střelec vítězné branky Ondřej Němec, pro něhož se jednalo o malé zadosti učinění. Doposud si totiž Němec za posledních 9 utkání v play-off připsal pouze jeden kanadský bod za asistenci.

Hostující Lev vlétl do utkání daleko aktivněji, jenže Vrána ani Kapanen své výborné střelecké postavení zužitkovat nedokázali. Domácí Fedotěnkovu krasojízdu hostující obranou musel zhatit až výborně chytající Engreen. Ten se výborně vypořádal i s nejproduktivnějším hráčem dosavadní série Dadonovem. Když už někdo Engreena dokázal přeci jen překonat, pomohla hostujícímu brankáři vždy dobře postavená tyč.

Ve druhé třetině měl Lev střeleckou převahu, ovšem ani Laco nepodlehl ofenzivnímu vábení pražského Lva. S nepořízenou se mezi adepty s největšími šancemi zařadili postupně Ridderwall, Birner a kapitán Novotný. Právě akce, na jejímž konci byl hostující kapitán, sice vyústila v rozvlnění Lacovi sítě, avšak rozhodčí branku po konzultaci s videorozhodčím neuznali pro posunutí branky.

Rozhodčí u videa řešil další situaci ve třetí třetině, tentokrát se jednalo o Engreenovu branku, ovšem ani tentokrát se ukazatel skóre neměnil. V 50. minutě hrál Lev první přesilovou hru a po kombinaci Azeveda s Novotným si puk přeci jen cestu za Lacova záda našel. V závěrečném tlaku domácích sice Kiiskinen trefil tyč, to už ale na výsledek vliv nemělo a hosté tak mohli začít slavit postup do konferenčního finále.

Proti Lvu nastoupí Jaroslavl, která poslala na dovolenou Kovalčuka a spol…

V konferenčním semifinále se Lev Praha utká s Jaroslavlí, která při své cestě dokázala vyřadit dva velmi silné soupeře. Nejprve si poradila s obhájcem Gagarinova poháru Dynamem Moskva. Ve čtvrtfinále potom vyřadila silný Petrohrad, který se neúspěšně ucházel o titul i s takovými personami, jako jsou Kovalčuk, Kalynin, Červenka a spol.

Dočkají se domácí fandové svého celku konečně na vlastní oči?

Lev Praha zahájí semifinále na své půdě díky lepšímu postavení po základní části. Velkou otázkou ovšem bude, zda se nakonec přeci jen domácí fandové svého oblíbeného celku dočkají.  Extraligová Sparta Praha bude rovněž zahajovat svou semifinálovou účast v České pojišťovna play-off na domácí půdě, a tak opět může dojít k termínové kolizi. Fandové Lva Praha svůj tým na domácím ledě nespatřili již čtyři utkání v řadě a je tak otázkou, zda se dočkají tentokrát.

CF6: HC Donbass Doněck vs HC LEV Praha – 0:1 (0:0 – 0:0 – 0:1)

branky a nahrávky: 50. Němec (Azevedo)

vyloučení: 2:2, využití: 0:1, diváci: 4 017, střely na branku: 20:25, konečný stav série: 2:4

HC Donbass Doněck: Laco (Leighton) – Kolář, Koněv, Podhradský, Wilson, Silnickij, Razin – Laine, Wirtanen, Kiiskinen – Dadonov (A), Fedotěnko (C) , Jakuceňa (A) – Kagarlickij, Robitaille , Kašpar – Torjanik, Běluchin, Varlamov – Zacharov

HC LEV Praha: Engren (Lukáš) – Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick (A), O´Byrne, Gragnani, Nakládal – Zackricsson, Novotný (C), Azevedo- Sekáč, Vrána, Thörnberg – Řepík, Kapanen (A), Birner – Ridderwall, Cingel, Matai – Kubalík

foto: levpraha.cz