LUBOŠ POSPÍŠIL PŘIPRAVUJE NOVÉ ALBUM

Oceňovaný Luboš Pospíšil chystá na konec září nové CD, kde kromě zavedených spolupracovníků navázal spolupráci s Michalem Hrůzou…

5P Luboše Pospíšila točí po třech letech novou řadovou desku. Materiál na album vznikal průběžně, dobrou polovinu už 5P hrají na koncertech a publikum novinky oceňuje.

Po úspěchu předchozího CD Chutnáš po cizím ovoci sází Luboš Pospíšil znovu na studio Svárov talentovaného Lukáše Martinka, kde je díky stavebním úpravám nově možnost natáčet živě, dohromady. Žádné vrstevní nástrojů, studiová sterilita, rovnání a dolaďování, nýbrž kapelní tlak přenesený spontánně „do drážek“… o to jde současným 5P, jejichž koncertní energie je nakažlivá.

Autorských otěží se pevně chopil především Luboš Pospíšil sám, dvěma písněmi přispěl klávesista a kapelník Ondřej Fencl, novinkou je spolupráce s Michalem Hrůzou.

O texty se postarali Luboš Pospíšil, Ondřej Fencl, Pepa Lábus, Jan Sahara Hedl, premiérově Tomáš Belko (mj. Sto zvířat)… a samozřejmě i stabilní opora v Lubošově teamu básník Pavel Šrut, který pro změnu odhaluje něco ze své syrovější podoby.

Balíček dvanácti písní je barevný, nasáklý dobrou náladou, která v 5P už delší dobu panuje. Nový rozměr vnáší kytara a aranžérský vklad zkušeného Mirka Linharta, pozadu nezůstávají ani ostatní „P“, za ta léta sehraní a všichni tvůrčí. Album vzniká kolektivně, v jarní pohodě, pracovní název Melancholie leccos napoví. Ale dočkáte se i pořádného bigbítu.

Vydání se plánuje na konec září, celorepublikové (pod)zimní turné k novému albu začne 5. 11. koncertem s hosty v pražském Paláci Akropolis.

6dfd172d

8cf48c0c

TZ