Světový šampionát v roce 2015 už žije na sociálních sítích. Profil na Facebooku bude „osmijazyčný“

Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 má profil na Facebooku a Twitteru

Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015, které se uskuteční v Praze a Ostravě od 1. do 17. května, už „žije“ na sociálních sítích. Organizační výbor šampionátu dnes spustil oficiální profil na Facebooku a Twitteru. „Sociální sítě jsou v rámci komunikace s fanoušky velkým fenoménem a my je chceme využívat opravdu intenzivně. Prostřednictvím Facebooku a Twitteru bychom lidem chtěli poskytovat nejenom informace o přípravách šampionátu, ale také co nejvíce zajímavostí ze zákulisí,“ řekla Markéta Štěrbová, generální sekretářka OV Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015.

Organizátoři šampionátu se navíc rozhodli pro unikátní krok: oficiální profil Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 na Facebooku bude postupně spuštěn v osmi jazycích – česky, anglicky, slovensky, rusky, německy, francouzsky, švédsky a finsky. „Věříme, že oficiální profily v uvedených jazycích budou pro fanoušky v jednotlivých zemích uživatelsky příjemnější,“ dodala Markéta Štěrbová.

Dnes spustil Organizační výbor Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 českou a anglickou jazykovou verzi, profily v dalších šesti jazycích se na síti objeví v nejbližších týdnech.

Oficiální profil na Facebooku identifikují hokejoví fanoušci snadno, jeho grafice dominuje „hokejový smajlík“, hlavní prvek vizuálu světového šampionátu, nechybí ani logo Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015.

„Hokejový smajlík“ bude sloužit jako identifikátor i na sociální síti Twitter. V rámci působení na této síti budou využívány hashtagy #IIHFWorlds a #hockeyandsmile.

Správcem profilů na sociálních sítích je společnost eSports.cz.

FACEBOOK
http://www.facebook.com/MSIIHF2015
http://www.facebook.com/2015IIHFWorlds

TWITTER
http://twitter.com/MSIIHF2015
http://twitter.com/2015IIHFWorlds

 

TZ, Martina Kučerová – iihfworlds2015.com