Metallurg Magnitogorsk díky vítězství 4:1 srovnal finálovou sérii s Lvem Praha

F2: Neděle 20.4.2014, 13:00 (Metallurg Magnitogorsk vs HC Lev Praha)

Druhé vítězství Lev ve finálové sérii KHL prozatím nepřidal. Po bezbrankové první třetině převzal otěže utkání domácí Metallurg, když ve druhém dějství do sítě Vehanena nasázel hned tři branky a ve třetí třetině přidali oba soupeři po jedné brance. Řádila především první útočná formace domácích, která se postarala o tři branky.

Nyní se finálová série přestěhuje do pražské O2 Arény, kde se očekává překonání dosavadního návštěvnického rekordu ligy. Další utkání proběhnou v úterý (22. dubna) a ve čtvrtek (24. dubna) shodně od 19:00 hodin.

V první třetině diváci branku neviděli

V úvodu utkání bylo k vidění útočné pojetí hry na obou stranách, což zajisté kvitovali oba brankáři, kteří se tak rychle dostali do vysoké provozní teploty. Do první vážnější šance se dostal Ševc, s jeho střelou si Košečkin poradil bez problémů. Na druhé straně musel po obrovské chybě hostující obrany zasahovat Vehanen. Hned v následující minutě obhajoval hostující brankář svou neprůstřelnost po střeleckém pokusu Pareho. Domácí měli ve zbytku prvního dějství podstatně navrch a především za účasti elitního útoku Metallurgu se Vehanen musel hodně otáčet ve svém brankovém prostoru. Ačkoliv byl herní obraz podstatně příznivější pro domácí, více střeleckých pokusů měli hosté (8:13).

Domácí ve druhé třetině rozprášili hostující obranu

Hráči Magnitogorsku si svou herní převahu přenesli i do druhého dějství. Do velké šance se dostal Kovář, kterému naštěstí pro Lva puk na poslední chvíli přeskočil. Ve 24. minutě zrušil Vehanenovu dosavadní neprůstřelnost domácí Potěchin, který se dostal k vyhozenému puku z poza branky a tvrdou střelou z mezikruží rozjásal domácí arénu.

Domácí po úvodní brance rozhodně neubírali na tempu, v další obrovské šanci se před brankářem hostů objevil Zaripov, jehož bekhendový blafák ale recept na branku nenašel. Obrovskou příležitost na srovnání dostal Lev po faulu na Řepíka, který rozhodčí vyhodnotil nařízeným trestným střílením. Faulovaný hráč se pokoušel Košečkina překonat také kličkou do bekhendu, ovšem neúspěšně. Hosty i přes neproměněné trestné střílení rázem polila živá voda a nějakou dobu operovali v útočném pásmu.

Časomíra ukrojila 34. minut utkání, když oživenou hru hostů deklasovala druhá branka Magnitky. Dvoubrankové vedení vzniklo z hole Kováře, který nahodil kotouč na Vehanena a následně se z dorážky prosadil Zaripov. V další akci se strhla velká mela za domácí brankou, ve které byli nejaktivnější v pěstním souboji Řepík s Parem. Výsledek několika šarvátek vyústil v přesilovou hru Metallurgu, kterou domácí dokázali bleskově využít. Po několika střeleckých manévrech se k odraženému kotouči dostal Kovář, jehož dorážka nenašla odpůrce a domácí se ujali tříbrankového vedení. Stejný střelec mohl záhy přidat další branku, Vehanenův provaz na brankovišti spolu s připravenou lapačkou tentokrát plány domácího borce zhatily. V závěru druhé byly k vidění především pěstní souboje, než pohledné hokejové kombinace.

finale-02bBlesková pečeť vítězství domácích v úvodu třetí třetiny

Optimistické plány hostů na korekci výsledku zhatil hned v první minutě závěrečné třetiny domácí Mozjakin a o vítězi tohoto duelu bylo rozhodnuto. Lev se přes nepříznivé skóre tlačil před Košečkinovu klec a domácí brankář si na práci rozhodně stěžovat nemohl. Metallurg si v závěru utkání hlídal své vítězství a tak měl ze hry podstatně více soupeř. V 57. minutě se čestné branky Lev přece jen dočkal. Azevedo se prosadil skrz střední pásmo a střelou mezi Košečkinovy betony zkazil domácímu brankáři shot-out. V závěrečných minutách si ještě hosté vytvořili nějaké šance, další branku už ale do střelecké listiny nikdo nezapsal. Magnitogorsk zaslouženě vyhrál utkání. Pozitivním impulsem pro pražského Lva může být do dalších bojů zajisté třetí třetina, kdy měl český zástupce více ze hry.

F2: Metallurg Magnitogorsk vs HC Lev Praha – 4:1 (0:0 – 0:3 – 1:1)

Branky a nahrávky: 24. Potěchin (Juňkov, Těreščenko), 34. Zaripov (Lee, Mozjakin), 35. Kovář (Zaripov, Lee), 41. Mozjakin (Kovář, Ibragimov), 57. Azevedo (Maenpaa).

Vyloučení: 7:7 navíc O´Byrne (Lev) 5 min+do konce utkání, Využití: 1:0, Diváků: 7500, Stav série: 1:1

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov, Těreščenko, Chabarov, Lee, Ibragimov, Maleňkich – Mozjakin “C”, Zaripov, Kovář – Pare, Potěchin, Grigorenko – Platonov, Kosov, Juňkov – Brent, Osala, Malinovskij

HC LEV Praha: Vehanen (Engren) – Maenpaa, Ševc, Němec, Oystrick, Gragnani, O’Byrne, Jaakola, Nakládal – Novotný “C”, Azevedo, Zackrisson – Vrána, Sekáč, Thornberg – Řepík, Kapanen, Ullstrom – Ridderwall, Cingel, Matai