Na reggae vlně v Lucerně, 13.2.2013

kymaniMagické datum pro všechny milovníky Jamajského reggae neboť po Julianu a Stephenu si našel cestu do Prahy i další člen legendární rodiny Marleyu, Ky-Mani. Muzikant, herec, producent, hitmaker, v současné době asi nejzářivější syn jamajského boha Boba. Pro některé splněný sen, vidět naživo následovníka klanu Marleyu, který po muzikantské stránce snese ta nejpřísnější měřítka. To vše by se neudálo nebýt LMB promotion, potažmo Lukáše Kolíbala, kterému patří za všechny fanoušky tohoto hudebního žánru “neskonalé díky“.

Po příjemném setu skladeb od DJ Herbyboye  a úvodních dvou písniček Kinga Kalabashe, kteří dokonale připravili fanoušky na tolik očekávané vystoupení, se konečně kolem 22hod. objevil Ky-Mani Marley na  podiu.  V doprovodu Confrontation band tedy extravagantního kytaristy, oku lahodící Jamajské vokálové zpěvačky a nepostradatelného bubeníka.

Úvod patřil vlastní tvorbě, kde Ky-Mani jasně dokázal, že není jen stínem slavného otce, ale výraznou osobností na hudebním poli. Česká premiéra aktuální desky “New Hights“ dopadla na výbornou a jen málodko ve vyprodané Lucerně dokázal odolávat přílivu vln reggae a netančit do rytmu. V druhé polovině dvouhodinové vystoupení dal Ky-Mani přeci jen vzpomenout na otce a vzdát mu hold písněmi jako Iron, Lion, Zion, I shot the sheriff či Turn your lights down low. To už ale celá Lucerna zpívala jednohlasně chorály, a Kolíbala se do rytmu. Je jasné, že o tomto koncertu se bude ještě dlouho vyprávět.

V samotném závěru legendárního vystoupení vyzval Ky-Mani fanoušky ať se k němu připojí na podium, čehož se zhostili především slečny velmi obstojně. V opojné atmosfěře se všichni loučili doslova tělo na tělo, ale s respektem který je reggea stylu tak vlastní.