Dobrý výkon Sparty proti vítězi Ligy mistrů nestačil

Chelsea FC

Na svatého Valentýna do Prahy zavítal na začátek vyřazovací části Evropské ligy věhlasný soupeř z Londýna, v jehož bráně nastupuje pravidelně největší hvězda českého fotbalu, Petr Čech a Skokplus u toho nemohl chybět. Pro Čecha byl zápas o to zajímavější, že z Letné před lety odcházel do zahraničí.

 

Chelsea začala aktivněji a přesnými přihrávkami rozebírali obranu Sparty, do šance se ale dostal jen z dálky střílející Lampard, kterého vychytal připravený Vaclík. Na druhé straně Sparta začala pomalu ukazovat, že se mnohem slavnějšího celku nebojí. V 16. minutě totiž přišla asi největší šance Sparty v celém zápase, když po přesném centru Zápotočného naběhl za obranu Chelsea nová ofenzivní posila Lafata, ale ve vyložené šanci zcela minul odkrytou bránu a fanoušci nezkrývali zklamání. Akce ale domácí nabudila a zjistili, že mohou být úřadujícímu vítězi Ligy mistrů důstojným soupeřem.

Vaclav Kadlec

Aktivitou začala Sparta hýřit hlavně v přechodu do útočné fáze a podařilo se jí vytvořit několik slibných šancí, ale Kadlec si pro vytouženou penaltu nedošel a kapitán Matějovský opět z krátké vzdálenosti Čechovu branku vysoko přestřelil. První půle tak skončila smírně, ale domácí šli do šaten s nadějí na dobrý výsledek, který se rýsoval.

 

Ve druhé půli Sparta nic ze své aktivity neubrala a mladý obránce Hybš, který nastoupil v základní sestavě na místě Pamiče neváhal a vystřelil z dvaceti metrů, ovšem přesně do náruče Čecha, který se střelou neměl nejmenší problém. Vlivem vyčerpání na obou stranách nebezpečných situací postupně ubývalo a ani výměna Lafaty za gólového hromotluka Kweukeho gól nepřinesla. Všechno nasvědčovalo tomu, že Sparta uhraje s těžkým soupeřem cennou remízu. To by ovšem nesměl v 82. minutě střídat Oscar, který po ani ne minutovém pobytu na trávníku smazal naděje domácích na bodový výsledek, když po naťuknutí s Hazardem sám obešel tři obránce Sparty a zakončil přesně k levé tyči. Nakopnutá Chelsea ještě zahrozila jednou, když střílel přesně Torres, jeho pokus ale Vaclík vychytal.

 

Někteří fanoušci Sparty mohou namítat, že utkání trochu ovlivnila rozhodnutí hlavního rozhodčího, když se několikrát mohlo zdát, že slavnějšímu celku nadržuje, ale nic to nemění na tom, že Sparta jde do odvety za týden v Londýně s bodovým mankem. Rozhodně však ne bez šancí!