Premiéra Radka Košťála v libereckém dresu

Po téměř měsíční přestávce pokračuje česká Extraliga družstev mužů ve stolním tenisu. Druhé extraligové dvojkolo je rozloženo do pěti hracích dnů. Nabízí dvě televizní utkání, v tom čtvrtečním je lákadlem premiérový start Radka Košťála v dresu SKST Warmnis Liberec. Na programu je i třetí královéhradecké derby této sezóny.

Oba nováčkové nejvyšší soutěže, SKST Warmnis Liberec a DTJ – Slavia Hradec Králové, se poprvé představí v domácím prostředí. A zejména pro liberecký tým a jeho fanoušky to bude hodně zajímavá zkouška. V dresu SKST Warmnis Liberec totiž poprvé nastoupí bývalý čs. reprezentant Radek Košťál, který do města pod Ještědem přestoupil začátkem října ze Sokola Králův Dvůr. Posílený Liberec hostí soupeře z Prahy, ve čtvrtek Kotlářku a v neděli mnohonásobného českého mistra, SF SKK El Niňo EHW Praha.

Druhý extraligový novic, DTJ – Slavia Hradec Králové, přivítá v sobotu 18. října respektive v neděli 19. října týmy ze severu Moravy SKST Charvát Baník Havířov a TJ Ostrava KST.

Obhájce mistrovského titulu, STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod, vyměnil pro toto dvojkolo svůj „hrad“, Kulturní dům Ostrov, za prostředí ostravské haly na Varenské, kde sehraje zápasy s TJ Ostrava KST i s celkem SKST Charvát Baník Havířov.

Druhé extraligové dvojkolo uzavře v úterý 21. října další královéhradecké derby. V “televizním“ utkání se střetnou TJ Sokol PP Hradec Králové 2 a DTJ Hradec Králové.

Oba “televizní zápasy“ Extraligy mužů ve stolním tenisu (SKST Warmnis Liberec – SK Kotlářka Praha a TJ Sokol PP Hradec Králové 2 – DTJ Hradec Králové) můžete jako obvykle sledovat ŽIVĚ v rámci iVysílání České televize a poté i ze záznamu na televizním kanálu ČT sport.

Extraliga mužů ve stolním tenisu

Program zápasů druhého dvojkola:

Čtvrtek 16. října v 17:30 hodin

SKST Warmnis Liberec – SK Kotlářka Praha (TV – utkání, iVysílání / ČT sport).

STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod – TJ Ostrava KST (hraje se od 18:00 hodin v hale TJ Ostrava KST).

Pátek 17. října v 18:00 hodin

Slavoj Severotuk Ústí nad Labem – SF SKK El Niňo Praha EHW,

STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod – SKST Charvát Baník Havířov (v hale TJ Ostrava KST).

Sobota 18. října

Slavoj Severotuk Ústí nad Labem – SK Kotlářka Praha (začátek ve 14:00 hodin),

DTJ – Slavia Hradec Králové – SKST Charvát Baník Havířov (zač. v 16:00 hod.).

Neděle 19. října

SKST Warmnis Liberec – SF SKK El Niňo Praha EHW (začátek v 10:00 hodin),

DTJ – Slavia Hradec Králové – TJ Ostrava KST (zač. ve 12:00 hodin).

Úterý 21. října v 17:30 hodin

TJ Sokol PP Hradec Králové 2 – DTJ Hradec Králové (TV – utkání, iVysílání / ČT sport).

Podrobnosti o české Extralize mužů ve stolním tenisu najdete na: http://www.ping-pong.cz/category/extraliga-reportaze,ligove-souteze/

TZ