Nike Run Prague 2012

V sobotu dne 1. 9. 2012 proběhl již druhý ročník běžecké soutěže Nike Run Prague. A to by nebyla redakce Skok+, aby nebyla přitom. Přípravu jsme opravdu nepodcenili. Rozhodli jsme se, že se jednak účastníme závodu jako redaktoři a jednak i jako soutěžící. Za soutěžící byl přítomen náš fotograf Pavel Drápal a jako druhý soutěžící Tomáš Herzinger. Měl se přidat ještě Michal Zajíc, ale ten si (raději) zlomil nohu a pouze kritizoval a radil. Takže vlastně žádná změna. Samozřejmě byla přítomna i má maličkost, tedy šéfredaktor. Běžet jsem ani nechtěl, řekl jsem si předem, že dám raději přednost jiným.

V sobotu jsme se za mírného deště sešli před Žlutými lázněmi, kde závod začínal a končil. Celkem se zde sešlo 6 591 běžců, včetně Marka Taclíka, několik kluků ze Sparty a samozřejmě nepřehlédnutelné uskupení herců z LaPutyky.  Při bližším zkoumání závodníků se dav dělil na absolutní znalce běhání a dle jejich řečí byl Carel Lewis absolutní začátečník, který sotva chodí a pak na druhou skupinu, která se sem dostala díky nějaké sázce po 5 a více pivech. Takže o moudré poznámky typu „ já běhám do práce 20 km a z práce tak za 20 minut a do toho hraju na dudy“, nebyla žádná nouze.

Závod velmi příjemně moderoval Tomáš Hanák spolu s Bárou Špotákovou a již zmíněným Carlem Lewisem. Ve 14h bylo odpískáno a běžci se rozběhli s cílem co nejrychleji zdolat příštích 10km. Dalších 30 minut se zas až tak nic zásadního nestalo, kromě toho, že začalo pršet a sem tam někdo zkolaboval. Po 30 minutách jsme se konečně dočkali prvního vítěze Ondřeje Fejfa, který doběhl za krásných 30:38:8 minut. Pak se zase nic moc nestalo, kromě toho, že doběhla Květa Pecková s časem 35:39:6 minut, až konečně v čase 0:43:47.2 doběhl náš redaktor Pavel Drápal. Exklusivní rozhovor přímo po zápase přikládám v audio příloze k tomuto článku. Pak se zase nic zásadního nestalo, kromě toho, že z důvodu žízně a žádných front u občerstvení jsme vypili na oslavu 2 piva a doběhl náš druhý borec, a to v čase 1:02:08.3. Ten již byl výrazně sdílnější a rozhovor také přikládám. Zde jsme se dozvěděli, že vlastně bylo všechno špatně, a kdyby bylo lépe, tak by to prakticky vyhrál.

Po vydýchání, vysprchování a celkově daní se do kupy jsme šli obhlédnout celý areál Žlutých lázní a dát si to vítězné pivo. Po stránce pořadatelské bylo vše zvládnuto na jedničku s hvězdičkou a pro závodníky bylo vše připraveno tak, jak má být. I pro ostatní návštěvníky areálu Žlutých lázní bylo vše za jedna. Nekonaly se žádné fronty na pití, ceny byly rozumné a jídlo celkem chutné. Velmi nás zaujala Nike Women Zone, kde jsme se chtěli nechat trošku zrelaxovat, ale vyhodili nás. Inu vše zlé bylo pro něco dobré a alespoň jsme udělali několik rozhovorů jak s českými, tak zahraničními účastníky běhu. Škoda, že jen to počasí nepřálo trošku více.

A nakonec byla celá akce završena konečnou párty, která byla velmi povedená a myslím, že všichni přítomní co zůstali ve „žluťákách“, absolutně nelitovali.

 

 [embpicasa id=“5785182188455253457″]