Od Niagary až do garáže

Až Vás  přeci jen jednou omrzí dívat se na strhující přírodní podívanou v podobě padajících hektolitrů vody do chřtánu řeky Niagary, nenechte si utéct, neméně všední zážitek a to návštěvu místních vinařských sklípků, nacházejících se cca 20min. klidné jízdy Lincolnem. Ono se tedy řekne sklípků, ale jsme v Americe, kde je vše jiné, moderní a velkolepé, nehledejte tedy za těmito slovy onen klasický sklípek z malebného vinařství jižní Moravy, ale spíše sousedovu garáž, ve které se místo auta uchovávají sudy a vůbec vše potřebné k výrobě vína. Chladí se tu klimou a pro efekt se sudy schovávají za průhledným sklem, to aby se i oko návštěvníka pokochalo. Někteří pivní znalci jistě znají nasvícené tanky v nejedné plzeňské restauraci.

Ale pryč od sklípků, vinohrady jsou situovány mezi Niagarskými vodopády a jezerem Ontario. Niagarská viniční trať obsahuje unikátní geografické charakteristické micro-klima, které je zejména vhodné pro pěstování vín s ovocným charakterem – Pinot Noir – tedy naše oblíbená Rulanda Modrá, Chardonnay, Riesling anebo Cabernet. Produkují se zde i vína ledová, kterým místní říkají medová vína. To vše v blízkosti okouzlujících vesniček a farem.

Co vás zaujme na první pohled je rovná země, není tu ani jeden kopeček a všechna réva co tu roste, je vysázena jak polní brambory, avšak v dostatečném rozpětí, aby k ní pronikly nezbytné sluneční paprsky. Na rozloze cca 50km2 se nachází okolo 16 rodinných vinařství a rozhodně mají co nabídnout. Jeden příklad za všechny, víno abernet Franc 2009 vinaře pana Biehla soutěžilo na mezinárodní výstavě vín v Chateau Drápalovo, pořádané tohoto léta a v konkurenci 40ti vzorků se umístilo na krásném 2. místě, klobouk dolů.

Vice info na:
visitbuffaloniagara.com/things-to-do/vineyards-wine-trails/niagara-wine-trail

IMG_3504.JPG IMG_3505.JPG IMG_3506.JPG IMG_3509.JPGIMG_3510.JPGIMG_3511.JPGIMG_3513.JPGIMG_3512.JPG