Plzeňská jízda Evropou končí v Gelsenkirchenu, v odvetě nestačila na Schalke 04.

K odvetě prvního kola vyřazovací části Evropské ligy se vydalo mužstvo ze západu Čech až do dalekého německého Gelsenkirchenu, kde je v nádhernému fotbalovém chrámu přivítalo Schalke 04. O skvělou atmosféru se postaralo více než 55 tisíc fanoušků, kteří dorazili podpořit svoje mužstvo při cestě k postupu.

Po výkonu Schalke v Plzni a vyrovnaném výsledku 1:1 bylo stále o co hrát a Plzeň rozhodně měla šanci přes slavný německý klub do další fáze evropských bojů postoupit. Aktivněji podle očekávání začali ovšem hosté a první branku po první vážnější akci vstřelil opět fenomenální Huntelaar již v osmé minutě, kdy Čechem pouze vyraženou střelu dokázal dopravit do sítě Plzně. Západočeši se ale nevzdali a pohlednou hrou směle kontrovali slavnému bundesligovému klubu. Brankář Čech se blýskl několika skvělými zákraky, například po hlavičce Raúla a i přes mnoho šancí domácích Plzeň stále udržovala naději na vyrovnání, které by zajišťovalo prodloužení . Zvláště když po krásné akci a centru Petrželi v 28. minutě zazvonila tyč domácího branky a Kolář se chytal za hlavu.
V 60. Minutě přišel ovšem rozhodující okamžik, kdy při rozbíhající se akci přišel nečekaný zkrat útočníka Bakoše, který za loket v obličeji viděl hned červenou kartu a poroučel se do sprch. Vypadalo to, že zápas je rozhodnutý, ale až do konce se stav neměnil a Plzeň i v deseti srdnatě bojovala dál. Pak dvě minuty před koncem základní hrací doby přišel vytoužený vyrovnávací gól, když s trochou štěstí odražený míč dokázal proměnit v branku Rajtoral a plzeňští fanoušci byly na nohou. Desetitisíce německých fanoušků najednou ztichly a radoval se jen červenomodrý sektor v jednom z rohů Veltins Areny. Došlo tak na prodloužení, ve kterém Plzeň skvěle bojovala první půli, ve druhé se ovšem zranil Procházka, kterého trenér Vrba po třech střídáních již neměl kým nahradit, a tak Viktorka pouze v devíti směřovala k téměř nevyhnutelnému – porážce gólem zabijáka Huntelaara ve 106. minutě. V tu chvíli už bylo de facto rozhodnuto a výborně hrající útočník Schalke dokonal dílo zkázy pro Plzeň hattrickem ve 120. minutě.
Plzeň se ovšem rozhodně neměla za co stydět a jak trenér, tak i fanoušci byly s celkovým vystoupením západočeského týmu v Evropě spokojeni. Po dlouhé době byl důstojně reprezentován český fotbal a můžeme jen doufat, že Plzeň v tomto ostatní české týmy v další sezoně napodobí.

posted by: Jakukb Krutský