Ostrava se stane bojištěm českých aerobikových jedniček. Vítězové budou reprezentovat ČR na Mistrovství světa

Ti nejlepší zástupci českého sportovního aerobiku se sejdou 3. – 5. října v ostravské sportovní hale Sareza, aby se poprali o tituly Mistrů České republiky.

Vítězové následně budou reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa, které se bude konat v třetím říjnovém týdnu, letos v srdci Evropy – Praze. Na startovní listině tříkolového závodu je zapsáno více než 500 závodníků. Chybět nebude držitelka zlaté medaile z minulého roku Kristýna Zahradníčková z Fitness studia Louny, zlatý fitness tým Aerobic Dancers Kladno nebo trio z Corridoru ve složení Tereza Tydlitátová, Veronika Kubíčková a Veronika Šindelářová, která pro letošek nahradila Kateřinu Brabcovou. „Všechny holky makají naplno a každý den trénují, aby na MČR v Ostravě a potažmo pak i za 14 dnů na MS v Praze předvedly to nejlepší, co v nich je. Šampionát v Ostravě bereme jako vrchol přípravy pro pražské Mistrovství světa, kde si chceme prověřit vše, na čem jsme od Mistrovství Evropy dělali. Doufám, že všechny změny, které jsme udělali, budou dobře přijaty rozhodčími, což by nám mělo přinést větší šance na možné medaile,“ říká trenér děvčat z Corridoru Jakub Strakoš.

Tria Corridoor

Na parket nastoupí i Mistryně světa z roku 2010 Denisa Barešová, kterou po celou jarní sezonu trápilo zranění. Pro letošní Mistryni Evropy ve sportovním aerobiku Tamaru Jiříkovou bude národní mistrovství předposledním závodem, jelikož se rozhodla letošním Mistrovstvím světa zakončit svou kariéru. V Ostravě, evropském městě sportu 2014, budeme moci zhlédnout také pár Kateřina Šmejkalová a Brenton Andreoli (australský závodník), závodící za kluby Fitness center Báry a Hanky Šulcové a Aerobic Dancers Kladno. „I přesto, že se jedná o jejich první společnou závodní sezónu, na ploše i mimo ni jsou sehraný tým. Může za to i fakt, že jsou již přes šest let obrovskými kamarády a společným závoděním si oba dva splnili sen,“ říká trenérka páru Bětka Budinská. „Tyto závody jsou pro nás i posledním velkým testem před Mistrovstvím světa a šancí na vypilování posledních chybiček. Na světový šampionát pohlížím s pokorou, ale musím přiznat, že by mě potěšilo, kdyby se Brenton neučil českou hymnu nadarmo,“ dodává s úsměvem. Závodníků toužících po titulu Mistra České republiky je spousta, ale pouze ti nejlepší mají možnost ho získat a bojovat dále o titul Mistra světa. Ty, kterým se to podaří, budeme moci sledovat a podporovat ve vrcholných dnech aerobikové sezóny 21. – 26. října na Mistrovství světa v Praze.

Kristýna Zahradníčková

TZ