Berdych v pekingském čtvrtfinále smetl Isnera

Turnajová trojka Berdych vyzval dnes dopoledne středoevropského času nasazenou osmičku a svého parťáka ze čtyřhry Johna Isnera. Jejich cesta pavoukem čtyřhry skončila včera ve čtvrtfinále, na kurt se však dnes oba vrátili znovu – v roli soupeřů.

Bilance těchto dvou hráčů vyznívala před tímto duelem jasně pro Berdycha v poměru 5:2 a Berdych určitě chtěl navázat na své dva poslední vítězné zápasy.

Český hráč začal na podání a svůj první servis dlouho hledal. Naštěstí si první game přes druhá podání přece jenom připsal u ujal se vedení 1:0. V následující hře si Isner připsal hned dvě nevynucené chyby a dal Berdychovi hned úvodu zápasu možnost dvou brejků. Ten první Berdych skvělým returnem ihned využil. Druhý game na podání Berdych zvládl o poznání lépe a po krátkých výměnách se ujal vedení 3:0. Až za tohoto stavu si Američan uhrál svůj servis a opticky snížil stav zápasu. Jenže skvěle hrající a servírující Berdych nenechal nikoho v Pekingu na pochybách, kdo by tomuto zápasu měl dominovat. Své podání si znovu pohlídal a čistou hrou v zápětí vzal Isneru znovu jeho servis. 5:1.

Slabší chvilku si vybral v sedmé hře prvního setu i servírující Berdych a po dvou autech Američan vedl 15:30. Když Berdych poslal svůj další servis na kříž a čárový rozhodčí zakřičel aut, všichni čekali druhé podání českého hráče. Isner předvedl ale úžasné gesto fair-play a Tomášovi naznačil, že by si měl vzít jestřábí oko. Na jeho pokyn Berdych přece jenom hlavního arbitra vyzval, ať výrok čárového zkontroluje. Lajna – eso – 30:30. Klobouk dolu před Isnerem. V této hře se nakonec Isner k brejku dopracoval, ale Berdych přesnými údery zápletku prvního setu nepřipustil a game doservíroval. 6:1 po 25 minutách.

Ve druhém setu pokračoval Berdych ve výborné hře a hned při prvním podání prolomil Američanovi podání a ujal se 1:0. Když si i popáte v zápase udržel Berdych své podání, vypadalo to s Američanem zle. Naštěstí mu v následujícím gamu dopomohlo jeho podání k získání své druhé hry a svými gesty dokonce na malou chvíli dostal na svou stranu i pekingské publikum.  V následujících gamech si oba hráči drželi svoje servisy až do samotné koncovky druhé sady. K prvnímu mečbalu se Tomáš dostal za stavu 5:3 a podání Isnera, ale ten ještě nevyužil. Svůj forehand přetáhl a míč poslal za lajnu. Isner v této hře sice ještě snížil na 5:4, ale při svém následujícím podání byl Tomáš bezchybný a čistou hrou postoupil do semifinále tohoto turnaje.

Johna Isnera porazil za hodinu a 14 minut po setech 6:1 a 6:4. Tomáš Berdych se prezentoval soustředěnou a přesnou hrou a v semifinále vyzve lepšího ze souboje Kližan – Nadal.