Pálení čarodejnic v podání Nightwish !

Do Pražské Tesla arény zavítala v den pálení čarodějnic slavná symfonic-metalová kapela NIGHTWISH, se kterými jako support na Evropském turné cestují také finští Battle-Beast a Eklipse. Nightwish zavítali do Prahy po čtyřech letech v rámci propagace svého nového alba Imaginaerum, které trhá rekordy v prodeji nové desky.

 

Při pohledu na nové album, je třeba se podívat pár let do historie kapely. V roce 2005 kapela vyhazuje oblíbenou zpěvačku Tarju Turunen, následně probíhá veřejný konkurz, ze kterého vzešla nová švédská zpěvačka Anette Olzon a kapela po dvou letech vydává album Dark Passion Play (2007) – toto album psal kapelník a vrchní skladatel kapely v době, kdy nebyla známa nová zpěvačka a dokonce se uvažovalo, že celé album odzpívá basák Marco Hietala. Album jako takové, mělo velký úspěch, nová zpěvačka si ale těžko zvykala na obrovský kolotoč koncertů a tlak na svou osobu. Nyní, prakticky po sedmi letech vzniklo album, při jehož tvorbě Tuomas Holopainen šil album na míru všem členům kapely a opět tak dokázal, proč je uznávaný jako velkolepý a úspěšný skladatel.

Při porovnání posledních dvou živých vystoupení kapely u nás (2009 – Master sof Rock a 2012 – Tesla Aréna), dostáváme dvě diametrálně odlišné vystoupení. V roce 2009 to bylo obrovské zklamání, v letošním roce naopak kapela ukázala tvrdý drive a umělecky vysoce propracované vystoupení trvající bezmála dvě hodiny! Jak je již zvykem, kapela přichystala i velmi propracovanou show v podobě speciálních efektů.

Hodnocení koncertu: 9/10

Ti, kteří si nechali koncert ujít, mají ještě jednu šanci shlédnout tuto neskutečnou show u nás v ČR. Kapela hned druhý den po vystoupení v Tesla Aréně, společně s Pragokoncertem – pořadatelem jednoho z největších open air festivalů v Evropě, potvrdila účast na letošním festivalu Masters Of Rock 2012 ve Vizovicích – zde byla kapela ohlášena jako Headliner.

Pozvánka pořadatele festivalu:

Připravte své hlasivky na křik a zpěv, připravte se na metalový sen. Finové NIGHTWISH se po 3 letech vrací na pódium festivalu Masters Of Rock s ohromující megashow, s produkcí, která čítá několik kamionů! A nejen to! NIGHTWISH vám představí své nové, koncepční album “Imaginarium”, metalové album plné fantasií zahalených v surrealistickém hávu. Jde o vskutku fantastické hudební dílo o 13 písních, ke kterému kapela dokonce natočila muzikálový film, kde jsou videoklipy k jednotlivým písním propojeny dialogy v jednu souvislou dějovou linii. Píseň “The Last Ride Of The Day” se dokonce stala oficiální hymnou letošního mistrovství světa v ledním hokeji, které startuje ve Finsku a ve Švédsku již 4. května! Alba se prodalo již téměř 1 milion kusů, což je více než posledního alba Iron Maiden! Nightwish je komerčně nejúspěšnější metalová kapela posledních 10 let. S NIGHTWISH zkrátka opět velkolepě ožijí všechny naše noční můry a sny…připravte se na tu jízdu – malá ukázka zde .
NIGHTWISH a jejich fantastická megashow, headlinerem festivalu Masters Of Rock 2012! Vstupenky na festival za super cenu, platnou do konce května, můžete objednávat zde , k dostání jsou také ve všech obvyklých předprodejích!