Pestrá Identity Ondřeje Brzobohatého

Autorské album bez žánrových škatulek

První sólové a výhradně autorské album Ondřeje Brzobohatého dostalo název Identity a obsahuje songy, které se pohybují mezi jazzem, soulem, popem a funky. Brzobohatý však nerad přemýšlí o žánrech: „Vždycky se tak trochu zdráhám, když mám mluvit o hudebních stylech. Hudbu neškatulkuju. Je pro mě buď dobrá, anebo špatná.“ Populární hudebník a herec sbíral materiál delší dobu tak, aby vznikla promyšlená kolekce písniček o jeho hudební, ale i lidské identitě. Za pozornost stojí i osobité texty, které kombinují smysl pro rytmus i proměnlivost emocí v nápaditých metaforách.

Sehraný muzikantský tým a působivý duet se slovenským zlatým slavíkem

Ondřej Brzobohatý písničky natočil společně se svými koncertními spoluhráči: bubeníkem Tomášem Kozelkou, saxofonistou Matoušem Kobylkou, baskytaristou Jaroslavem Pokorným a kytaristou Ondřejem Fišerem. Smyčce obstaral Epoque orchestra pod vedením Jana Kučery. Jako host se ve skvělém česko-slovenském duetu Vietor objeví na Slovensku velmi populární zpěvák Peter Cmorik a v písni Věštkyně zazní vokál Terezy Černochové. Identity obsahuje deset silných skladeb, mezi kterými nechybí ani song And The Oscars Go To, jenž již před časem předznamenal přípravu debutového alba nápaditým videoklipem v režii Vojty Kotka.

CD ve čtyřech speciálních barevných sběratelských mutacích

Album bude od 9. 5. 2014 k dostání v digitálních servisech, jako jsou například Supraphonline, iTunes nebo MusicJet. Pro ty, kteří se rozhodnou si nahrávku opatřit na CD, čeká v prodejnách mimořádné překvapení. Album totiž vychází ve čtyřech speciálních barevných sběratelských mutacích. Každé CD obsahuje mimo univerzální booklet i vloženou úvodní barevnou kartu – vybírat tak půjde z červené, modré, zelené či žluté varianty. Autorem fotografií je Benedikt Renč a nápaditý design je dílem Mariuse Corradiniho z grafického studia Side2.

Osm koncertních křtů

Vydání alba Identity následně doprovodí celkem osm koncertních křtů, kde Ondřej své nové album představí naživo: Praha (12. 5.), Ostrava (13. 5.), Olomouc (14. 5.), Plzeň (20. 5.), Brno (21. 5.), Bratislava (22. 5.), Pardubice (27. 5.), České Budějovice (28. 5.). Hosty koncertů bude Tereza Černochová a Libor Bouček.

Album již nyní v předprodeji

digitálně: http://www.supraphonline.cz/album/76623-identity

CD: http://www.bontonland.cz/ondrej-brzobohaty-identity/?PHPSESSID=bc8202eeac1c254f71a5d2794caa9f99