Česká televize odvysílá nejvíce zápasů od roku 1956!

Z letošního Mistrovství světa v ledním hokeji nabídne Česká televize divákům rekordních padesát dva televizních utkání. Přímo z Běloruska, kde bude mít Česká televize své studio, připraví vysílání tým ČT sport v čele s Robertem Zárubou, který se na přenosech z hokejového mistrovství podílí nepřetržitě již od roku 1992.

„Mistrovství světa v ledním hokeji je pro Českou televizi jedním z vrcholů sportovní sezony, ve vysílání jsme mu proto chtěli dát co největší prostor. Diváci se tak mohou těšit na dvaapadesát přenosů, což je nejvíce od roku 1956, kdy u nás šampionát vysílala televize poprvé,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Letošní pokrytí hokejového mistrovství na ČT sport je skutečně nadstandardní. Celkem se chystáme připravit pro diváky téměř sto padesát hodin vysílání ze šampionátu, z toho dokonce více než devadesát hodin přímých přenosů,“ říká výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský a dodává: „V Bělorusku bude mít Česká televize své vlastní studio a živé vstupy připravujeme z obou hal v Minsku, kde se bude šampionát odehrávat. Na přípravu je to velmi náročné, ale i díky týmu profesionálů a zkušenostem, které Česká televize za desetiletí vysílání sportovních utkání načerpala, jsem si jistý, že naplníme standardy, na které jsou od nás hokejoví fanoušci zvyklí.“

studio_Čt_minsku_2

Ze studia v Minsku budou diváky provázet Petr Vichnar a Robert Záruba. Televizní utkání budou komentovat Robert Záruba, Michal Dusík a Jiří Hölzel a stálí experti ČT Martin Hosták, David Pospíšil a Milan Antoš. „Ve studiu bude kromě jednoho z expertů také speciální glosátor. Toto překvapení bude divákům představeno jako obvykle až těsně před začátkem turnaje. V posledních letech zastali tento post s velkým úspěchem Miroslav Hlinka v roce 2011 a loni Otakar Vejvoda,“ doplňuje šéfkomentátor ČT sport Robert Záruba. Reportérské příspěvky do programu zajistí stejně jako loni dvě ženy, Hana Ježková a Darina Vymětalíková. Program z Mistrovství začíná na ČT sport v pátek v 15 hodin prvním televizním utkáním Rusko – Švýcarsko, večer se pak představí naši hokejisté v derby se Slováky. Téměř všechna televizní utkání národního týmu budou mít prodloužený předzápasový program. Play off začíná ve čtvrtek 22. května, finále nabídne Česká televize v neděli 25. května od 20 hodin.

Česká televize, dříve Československá, vysílá hokejové mistrovství, kromě tříleté pauzy v letech 1998–2000, pravidelně již od roku 1961. Původně do místa konání pouze vysílala komentátory, od roku 2001 rozšířila program z MS o další prvky připravované přímo v dějišti turnaje. Od roku 2012 získala také internetová práva a poprvé nabídla fanouškům možnost sledovat přímé přenosy i na svém webu. Vysílací práva na mistrovství světa v hokeji vlastní Česká televize do roku 2017.

Česká televize nabídne fanouškům informační servis také na svých internetových stránkách. Zpravodajský portál České televize spouští k hokejovému šampionátu webový speciál na adrese www.mshokej.cz. Všech 64 zápasů mistrovství na něm budou moci diváci sledovat živě, videoarchiv pak navíc nabídne také sestřihy důležitých momentů, rozhovory s hráči i reportáže o dění v Minsku. Nebudou chybět ani aktuální výsledky, profily týmů či analýzy. Česká televize nabídne fanouškům vše podstatné také prostřednictvím svých facebookových a twitterových účtů. Dění v sociálních médiích a nejzajímavější trendy bude tým Nových médií prezentovat přímo v živých televizních vstupech. Speciální aplikace se objeví i v HbbTv. Tentokrát ve zcela novém konceptu. Poprvé do ní budou integrována videa z portálu ČT sport.  V aplikaci ČT sport pro mobilní telefony a tablety přibude po dobu konání akce samostatná rubrika MS v hokeji se všemi důležitými informacemi o týmech a zápasech.

TZ, Alžběta Plívová, Tisková mluvčí, Česká televize