Plochodrážní hvězdy v Praze

V sobotu se v Praze na Markétě utkají největší hvězdy světové ploché dráhy, aby se utkaly o další body v seriálu mistrovství světa – Speedway Grand Prix. Po dvou odjetých závodech jsou na čele průběžného pořadí Brit Tai Woffinden, Dán Nicki Pedersen a Polák Jaroslaw Hampel. Všichni tři jsou aktuálně ve skvělé formě, září zejména trojnásobný mistr světa Pedersen, který se v úterý ve švédské lize blýskl skvělou jízdou na rezervním stroji.

Poslední dva pražské závody vyhrál Tai Woffinden, ten nyní vede celou Grand Prix a na Markétě bude útočit na hattrick. Jen legendární Jason Crump dokázal vyhrát Grand Prix České republiky třikrát po sobě. Přijede i švédský nováček Tomas H. Jonasson, který se o víkendu zranil ve Finsku. Sice nestartoval v polské lize, ale intenzivně rehabilitoval a měl by být připraven i s přetrženými kolenními vazy.

České barvy hájí s divokou kartou vskutku divoký Václav Milík, držitel dvou titulů mistra Evropy chce před domácími diváky zaútočit na semifinále. Závod startuje v sobotu v 18:45, informace o odpoledním doprovodném programu najdete na speedway-prague.cz.

VIDEO: Ještě 20 vteřin před startem jízdy neměl Nicki Pedersen na čem jet, přesto rozjížďku vyhrál.

https://www.youtube.com/watch?v=fqJuAfrTgSU

VIDEO: Loňské finále – urputný boj za vítězným Woffindenem.

https://www.youtube.com/watch?v=fSjidUexXsU

VIDEO: Pád Václava Milíka a Jaroslawa Hampela.

https://www.youtube.com/watch?v=EyhfC2DZVnQ

Foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz) / milik, Michal Kohout / bedna SGP Praha 2014

Facebook událost:

https://www.facebook.com/events/685467741552372/