PAVEL ŠPORCL NA KONCERTĚ CLASSIC IN FIRE PŘEVEZME PLATINU ZA CD GIPSY FIRE

V sobotu 13. června 2015 se ve Dvořákově síni pražského Rudolfina uskuteční pod názvem Classic in Fire koncert houslového virtuóza Pavla Šporcla a jeho cikánské cimbálové kapely Gipsy Way Ensemble. Na tomto mimořádném koncertě, jenž pořádá rádio Classic Praha, zazní skladby z alba Gipsy Fire. Album vyšlo loni na podzim a Pavel Šporcl za jeho úspěšný prodej převezme Platinovou desku Supraphonu. Vstupenky jsou v předprodejních pokladnách v Rudolfinu a v síti Ticketportal.

Vedle písní z nového studiového počinu se mohou fanoušci těšit také na skladby z multi-platinového alba Gipsy Way nebo i filmové melodie a úpravy lidových písní. Doprovodnou cikánskou skupinu Gipsy Way Ensemble čeká koncertní premiéra v prostorách Rudolfina. Hrají v obsazení: Nikola Sléz – housle, Tomi Vontszemü – cimbál, Zoltán Sándor – viola a kytara, Ján Rigo – kontrabas. „Všichni členové kapely patří k nejlepším cikánským hudebníkům a nebojí se vystupovat před tisícihlavým davem. Mám od nich skvělou podporu a mohu se na ně na pódiu spolehnout. Myslím, že se společně inspirujeme a velmi respektujeme,“ upřesňuje Pavel Šporcl a dodává: „Speciálním hostem alba i koncertního vystoupení je akordeonista Vojtecha Szabó, jenž hraje opravdu famózně a spolupráce s ním je vždycky skvělá.

Pavel Šporcl svým originálním přístupem ke klasické hudbě si získal fanoušky již několika generací. U příležitosti desetiletého výročí spolupráce s vydavatelstvím Supraphon převzal v roce 2013 Jubilejní platinovou desku za 190.000 prodaných CD. Na svém kontě má celkem 14 alb a dva DVD tituly. V současné době Pavel Šporcl připravuje nahrávku Sonáty a partity pro sólové housle Johana Sebastiana Bacha, které Supraphon vydá na podzim.

Supraphonline: http://www.supraphonline.cz/album/85160-gipsy-fire