Plzeň bojovala, ale překvapení se nekonalo

V druhém utkání základní skupiny ligy mistrů na půdě milánského AC se v dobrém světle předvedla Viktorie Plzeň v zápase, o kterém rozhodla hlavně sporná penalta v druhé půli, a který nakonec skončil 2:0 ve prospěch domácích. Plzeň má tak v nejprestižnější evropské soutěži stále jediný bod.

Poprvé proti skutečnému gigantovi evropské kopané nastoupila Plzeň na San Siru v očekávaném složení i s nejzkušenějšími hráči kapitánem Horváthem a brankářem Markem Čechem, který se hned v několika momentech stal ústřední postavou střetnutí. Naproti očekávání se Plzeň hned po zahájení dostala do slibné šance po centru Pilaře, který přesně našel hlavičkující Bakoše a gólman AC Abbiati s vypětím jeho střelu vyrazil. V první půli měla Viktorka šancí ještě několik a chvílemi to vypadalo, že bodový zisk Plzně není vůbec nereálný. V průběhu zápasu ale jakoby se Plzeň zalekla slavného soupeře a nepřesnosti a nedostatek důrazu málem potrestal skvěle hrající Ibrahimovič, který se po zranění, naneštěstí pro Plzeň, vrátil ve skvělé formě. Marek Čech ale svůj tým držel a odolal i po střele zblízka Cassana. Pět minut před koncem prvního poločasu pak mohl přijít senzační zvrat, když se v největší šanci Plzně ocitl kapitán Horváth. Až k němu totiž doputoval míč od Koláře do pokutového území AC a on mohl zakončovat svojí silnější levačkou do odkryté brány. Zřejmě vlivem překvapení ale minul a poločas tak skončil smírně.

Ve druhé půli začali aktivněji domácí a přesnými přihrávkami pomalu čekali na vhodnou příležitost k výpadu. Plzeň se sice dobře bránila, ale bohužel pro ni v 52. minutě při útočné akci  v šestnáctce hostí nastřelil Ibrahimovič ruku obránce Čišovškého a německý sudí Mayer nařídil poměrně přísně pokutový kop. Z něho se švédský útočník s balkánskými kořeny nemýlil a poslal tak Milán do vedení. Naštvaný Marek Čech viděl ihned po gólu žlutou kartu, když při odhazování míče trefil rozhodčího za brankou, ale to už na stavu nic nezměnilo. Domácí gólem nabyli sebejistoty a začali hrát svojí hru, při které hosty ze západu Čech dostávali pod obrovský tlak. Plzeň měla hlavně problém uhlídat Ibrahimoviče, který se jako velká voda valil obraným valem hostů  a patnáct minut po první brance tak zákonitě přišel trest v podobě gólu druhého. Ibrahimovič přesně  našel na hrotu útoku Cassana a ten dokázal pod padajícím Čechem zakončit do plzeňské svatyně. Plzeň se za celý druhý poločas ke svému výkonu z předchozích evropských utkání nedostala a i když podala sympatický výkon, po velké převaze domácích mohla být ráda, že góly obdržela pouze dva.