Blíží se svátek stolního tenisu v Olomouci

 

Necelý měsíc schází do další významné mezinárodní akce na území České republiky, kterou bude turnaj světové série ITTF World Tour – Czech Open 2013. Uskuteční se stejně jako vloni v Olomouci, kde stolní tenis našel výborné podmínky. Letošní Czech Open má co do kvality “více hvězdiček,“ neboť byl zařazen do vyšší kategorie – tzv. ITTF Major Series Event s celkovou dotací 85.000 US dolarů.

  Czech Open 2013 bude opět hostit sportovní hala UP Olomouc. Turnaj se uskuteční od 21. do 25. srpna a pořadatelé mají na kontě první úspěch – po uzávěrce přihlášek je zřejmé, že do Olomouce dorazí na české poměry rekordní počet účastníků. Na startu letošního Czech Open by se mělo objevit na 270 hráčů a hráček z 35 zemí z celého světa. Největší zahraniční výpravy nahlásily Německo (18 reprezentantů), Rakousko (17), Polsko (16) a Srbsko (16). Start v Olomouci si pochopitelně nenechají ujít čeští reprezentanti, v čele s hráčkou elitní světové třicítky Ivetou Vacenovskou. Celkem se na Czech Open 2013 představí celkem 41 českých hráčů a hráček.

Liu Jia bude v Olomouci obhajovat loňské prvenství
Liu Jia bude v Olomouci obhajovat prvenství

Turnajovou jedničkou je vynikající japonský reprezentant Džun Mizutani, čtrnáctý hráč světového žebříčku. Ve dvouhře žen bude nejvýše nasazenou hráčkou mistryně Evropy z roku 2010 Běloruska Viktoria Pavlovičová. Další zajímavou osobností, která do Olomouce přijede, je Werner Schlager. Zkušený Rakušan, mistr světa v singlu z Paříže 2003, si chce na Czech Open otestovat formu na letošní podzimní vrchol sezóny – mistrovství Evropy 2013 ve Schwechatu.  

Česká asociace stolního tenisu (ČAST) připravila pro diváky jedno milé překvapení – na první tři dny olomouckého turnaje budou mít volný vstup. Vstupenky v hodnotě 70 Kč se začnou prodávat až na dva závěrečné dny Czech Open 2013, k dispozici bude i výhodná víkendová permanentka za 100 Kč. Pořadatelé tak chtějí oslovit sportovní veřejnost z celého Olomouckého kraje a přispět tím k další popularizaci stolního tenisu mezi dětmi a mládeží.

Turnaj prestižního seriálu série ITTF World Tour ve stolním tenisu je velice nákladnou a organizačně složitou akcí. Česká asociace stolního tenisu může tuto významnou mezinárodní akci uspořádat jen díky pomoci města, regionu a dalších partnerů. Zejména bych chtěl velmi poděkovat statutárnímu městu Olomouc a Olomouckému kraji za významnou pomoc při zajištění letošního Czech Open,” říká ředitel organizačního výboru Czech Open 2013 v Olomouci Nikolas Endal a dodává: “Věřím, že jsme zde začali novou tradici a náš turnaj světové série se stane tradiční akcí pro město Olomouc a celý Olomoucký region.“

Turnaj světové série ITTF World Tour ve stolním tenisu – Czech Open 2013 se bude hrát ve sportovní hale UP Olomouc od 21. do 25. srpna. První dva dny budou patřit kvalifikaci. Hlavní soutěže se rozeběhnou v pátek 23. srpna dopoledne a celý turnaj vyvrcholí závěrečnými zápasy v neděli 25. srpna odpoledne. Vše podstatné z Olomouce odvysílá Česká televize, která v sobotu a v neděli přiblíží divákům sportovního kanálu ČT4 závěrečná kola kvalitně obsazeného turnaje.

Loňský ročník Czech Open v Olomouci vyhráli Němec Christian Süss a Rakušanka čínského původu Liu Jia. Z českých reprezentantů nejlépe dopadla Iveta Vacenovská, která se ve dvouhře žen probojovala až do semifinále.

Podrobné informace o turnajích seriálu ITTF World Tour ve stolním tenisu najdete na: http://www.ittf.com/competitions/competitions2.asp?Competition_ID=2232&category=WJC