Polívkování na smíchovské náplavce aneb přijďte si pro svou lžíci

Na smíchovské náplavce se uskuteční další food festival. Tentokrát se bude jednat o akci s názvem Polívkování, plánovanou na sobotu 28. března, která se zaměří na polévky z celého světa.

Festival Polívkování nabídne průřez celým “polévkovým světem”, ochutnat bude možné polévky španělské, arménské, maďarské, francouzské, italské, marocké, peruánské, thajské, mexické, vietnamské, rakouské, japonské a dalších národů. A samozřejmě nebudou chybět polévky české.

Každý návštěvník za vstupné 30 korun obdrží kompostovatelnou lžíci a výtisk speciálního časopisu s příznačným názvem “čaSOUPis”, ve kterém návštěvníci najdou recepty, zajímavosti a informace o účastnících. Na tvorbě„čaSOUPisu“ se podílela foodblogerka Šárka Škachová.

polivka

Festival podporuje veřejnou sbírku s názvem “Polívková smršť”, pořádanou obecně prospěšnou společností ERGO Aktiv, jež pomáhá lidem zotavujícím se po mozkových příhodách a úrazech. Tuto aktivitu podporuji známé osobnosti jako je například kuchař Roman Paulus, Filip Sajler, Dita.P. nebo herec Vladimír Polívka. “Polívková smrš”“ se festivalu přímo zúčastní a návštěvníci tak budou moci spojit příjemné s užitečným a podpořit veřejnou sbírku koupí výtečné polévky ve stánku “Polívkové smršti”.

Součástí festivalu Polívkování bude soutěž o nejlepší polévku, a to nejen mezi profesionály, ale také amatérskými kuchaři. Hodnotit bude odborná porota, kde se objeví jména jako Filip Sajler nebo režisér Jan Prušinovský. Vítěz získá hodnotné ceny od našich partnerů.

Ochutnat polévky budete moci například od MIAM polívkárny, Supa Supa, Rybárny Praha, Soup in the city, La Boucherie M, Secret of raw, Dejvické polívkárny nebo Davídkova koření.

polivka5(1)

TZ