Grid Girls Party Nr.8

Jako každý rok odstartovala nová motoristická sezona pomyslným výstřelem motocyklových výstav. S jejich termínem se už osm let váže Grid Girls Party, usnadňující setkání společenských motoristů, insiderů a novinářů z oboru, kteří se sjedou na výstavy z celé republiky, na jednom místě. Letos jsme se vrátili do krásného klubu Theatro, kde přítomné přivítal moderátor Lukáš Vokatý – motorkář, reprezentační trenér akrobatických lyžařů a do svého osudového crashe taktéž reprezentant. Dnes už nemá půlku kostry vyztuženou titanem, a ač v aktivní kariéře pokračovat nemůže, o to víc se věnuje novým talentům, dětem a juniorům. Jeho akrobatický trénink nemůže nepřipomenout přípravu Františka Šťastného, který se na trampolínách cvičil v orientaci v prostoru pro případné pády na závodní motorce…

Letošní party potěšila jak koncertem sexy herečky Barbory Mottlové a jejího nového swing bandu, tak fashion show jarní kolekce oblečení Rich&Royal a spodního prádla Gisela v podání finalistek Miss Beauty. Drinkem večera bylo stylové, protože bondovské, Martini Royale, které přítomní prokládali Budvarem, jedinou to českou pivní značkou podporující motorismus (např. Matěje Smrže). Tabákoví fanoušci měli možnost zapojit se do Rolling Race, tedy balení cigaret na čas. Tentokrát byl k dispozici přírodní tabák bez jakýchkoli aromatických přísad. Zkoordinování pohybů prstů s alkoholem v krvi byl pro některé racers nadlidský úkol, přesto se časy oproti podzimnímu Rolling Race značně zlepšily. Vítězem se stal vynikající fotograf serveru Okruháři.cz Honza Stárek s časem 8,89 s, který zřejmě využil silné motivace a celovečerního tréninku se zkušenými členkami organizačního týmu. Závod byl doplněn o ochutnávku šňupacích tabáků neuvěřitelné spousty příchutí (mentol, různá ovoce, káva), takže si přišly na své i další smysly přítomných.

Kawasaki H2R v okruhové verzi o výkonu 326 koní

Stejně jako příjemný páteční večer nabídly smysluplně strávený čas i obě motocyklové výstavy. Letňanský Motosalon poskytl obrovské moderní expozice, spíše méně zajímavostí (vypíchnut je nutné vystavené kusy soutěže o úpravu nového Harleye od dealerů značky v regionu střední Evropy, fantastickou konstrukci za jízdy nastavitelné svaté trojice „rozvor-stopa-úhel hlavy řízení“ od Institutu Dopravy VŠB-TU Ostrava a český vývoj airboxu pro stroje GP), ale o to větší paletu sériových motorek a doplňků. Holešovický Motocykl tradičně nabízí historicky oduševnělé prostředí Průmyslového paláce (byť s věkem trochu pošramoceného) s množstvím zajímavých strojů ocenitelných především znalci a insidery oboru. Okruhová verze Kawasaki H2R s výkonem 326 koní působila jako útok z Marsu, MV Agusta Dragster se superkrátkým zadkem odkapávala agresi, novinka Ducati Scrambler zase brnkala na strunu retro nostalgie. Množství nádherných staveb v rámci Bohemian Custom Bike show bralo dech. Citelný je přesun zájmu stavitelů od stylu chopper ke stylům café-racer a scrambler. Vizuální orgie doplnilo několik amerických aut ve stylu hotrod a muscle-car, a nad jedním exponátem jste museli stát pár chvil, aby vám vůbec došlo kde je předek a kde zadek motorky..!

Blata Ultima Junior, novinka českého výrobce závodních minibiků

Na začátku článku zmíněný trenér Lukáš Vokatý se na Motocyklu staral o doprovodný program pro nejmenší, kteří si mohli na vyznačeném polygonu otestovat kola, dětská autíčka a minibiky Blata včetně závodní novinky Blata Ultima Junior. Rodiče měli chvíli pro sebe a šikovní pidimotoristé obdrželi za odměnu pitíčko Capri-Sonne.

Výstavy i Grid Girls Party se letos povedly na výbornou, můžeme se tedy těšit na pěkně začatou letošní sezonu i na příští ročník těchto akcí, na nichž se jistě opět uvidíme.

 TZ